Listy regionů
23Čvc/130

Výbor OBL změnil tradici. Uspořádal závod v Moravském krasu

Posláním Okresní běžecké ligy nebylo pořádání vlastních závodů, ale pomoc jednotlivým organizátorům a vedení průběžné soutěže, která zahrnuje 29 běhů. Letos však tuto tradici členové výboru porušili a na vlastní kůži si vyzkoušeli, co to obnáší. Premiéru absolvovali v sobotu 13. července v krásném prostředí Skalního mlýnu, Punkevních jeskyní a Pustého žlebu.

„Reagovali jsme na výsledek ankety. Většina běžců se vyjádřila, že by další závod uvítali právě v červenci“, řekl ředitel OBL Jiří Vrtílka. Výběr místa a času pořádání měl na starosti Tomáš Mokrý, ředitel závodu. Moravský kras je nádherným centrem regionu a tak volba padla právě na tuto oblast. Běžci mají možnost si zazávodit v krásné přírodě, hluboká údolí mají přívětivé klimatické podmínky.

Počasí se v sobotu vydařilo. Chvilku se honily mraky, ale při startu v šest večer zase krásně svítilo sluníčko. Tedy na startu určitě. Na většině trasy byl již příjemný chládek. Do Pustého žlebu se vydalo 94 běžkyň a běžců. „Takový zájem nás mile překvapil, ale při narůstajícím počtu přihlášených jsme tiše doufali, že to bude stovka“, řekl Mokrý. Tak snad příští rok.

Nejlépe se s celou tratí poměřil atlet Lukáš Olejníček z AC Moravská Slavia v čase 32:29. Nejlepší ženou byla s časem 43:32 Lucie Kadlecová ze Sokola Radostice. Za zmínku stojí vynikající výkon Jiřího Bidmona z Žakis teamu Hlinsko, který s časem 33:34 vyhrál svou juniorskou kategorii a celkově se umístil na druhém místě.

„Na hodnocení závodu je ještě brzy. Rádi bychom slyšeli ohlasy účastníků. Již teď víme, kde jsme měli rezervy a co je třeba dopilovat. Nicméně nás těší zájem o náš závod“, uvedl Mokrý. „Také jsme mile překvapeni zájmem o on-line registraci. Z celkem 57 zaregistrovaných se na startu prezentovalo 51 lidí“, doplnil.

Další závody Okresní běžecké ligy se odehrají 31. srpna. A to hned dva ve stejný den. Od 15.00 Vísecká desítka a od 16.00 Půlmaraton Moravským krasem v Blansku.

Pojďte si společně zaběhat, zve Okresní běžecká liga, o.s.