Listy regionů
28Srp/130

Den pro děti v Nemocnici Blansko se blíží!

Nemocnice Blansko zve v sobotu 7.9.2013 do svého areálu nejen děti, ale i rodiče a všechny, kteří se chtějí bavit!

Od 10:00 do 17:00 hodin proběhne ve venkovním areálu nemocnice již čtvrtý ročník akce s názvem DEN PRO DĚTI. Můžete se těšit na celodenní program, a to jak na pódiu, tak i v celém areálu nemocnice. Bohaté občerstvení bude samozřejmě zajištěno. A na jaký program se můžou návštěvníci těšit letos?

Nemocnice Blansko ve spolupráci s DDM Blansko nabídne zábavu pro celou rodinu. Připraven bude tradiční program na podiu, kde se vystřídají místní kapely a divadelníci, také dětská módní přehlídka a aerobiková show. Nebude chybět ani aktivní část zábavy. Tentokrát se ponese v duchu Cesty kolem světa. Děti u vstupu obdrží cestovní pas, se kterým projdou v areálu nemocnice celkem osm zemí. Okusí 8 dobrodružných úkolů v kostýmovaných stanovištích a po splnění každého úkolu, obdrží do svého cestovního pasu razítko dané země. Jakmile posbírají všechna razítka, mohou se vypravit do cestovatelského stanu, kde obdrží Certifikát malého cestovatele a sladkou odměnu.

I letos bude v areálu dynamická ukázka zásahu hasičů, která je pro děti největším lákadlem. Krom práce hasičů při hašení hořícího vozu se představí i ostatní složky záchranného systému – zdravotnická záchranná služba i městská policie.

Na zábavě pro děti se budou podílet skauti s lukostřelbou, střelbou ze vzduchovky i lanovými aktivitami. Malování na obličej, trampolína a klouzací hrad nebude chybět. Stejně tak představení logopedické poradny a ukázka estetické medicíny Nemocnice Blansko.

Opět přivítáme sdružení Malý strom a jejich veřejnou sbírku Pečení pro děti, která prodejem pekárenských výrobků za dobrovolnou cenu finančně podpoří nemocné, postižené či jinak znevýhodněné děti. Poprvé se představí Liga vozíčkářů s preventivní akcí Přisedni si, zaměřenou na předškolní a školní děti. Nebudou chybět Vodící psi, kteří loni sklidili ohromný úspěch.

Mezi novinkami v programu bude právě partnerství s Domovem dětí a mládeže Blansko, který zabezpečí všechna stanoviště při pouti za certifikátem Malého cestovatele. Dále pak bude nově na podiu k vidění divadlo Kolárka a v areálu stanoviště mýdlové dílničky, angličtiny pro nejmenší, představení OA a SZdŠ Blansko, kde se budou maskovat zranění a následně ošetřovat a také s dětmi diskutovat nad lékárničkou. Také se v nemocnici poprvé představí Hornolhotské maminky, které naučí děti dojit kozu, zdobit perníčky a nabídnou ochutnávku různých kouzelných elixírů. Můžete se těšit i na výtvarnou dílnu Denisa design, na jízdu v elektovozítkách segway a koloběžkách a pokud vše klapne, tak i na spanilou jízdu traktorem Fendt, mercedesem mezi traktory!

I letos přijali pozvání na akci naši tradiční VIP hosté, a to děti z Dětského domova v Boskovicích. Jejich přítomnost a spokojené tváře jsou pro nás organizátory tou největší odměnou.

Vstupné činí 40,- Kč pro osoby nad 120 cm (menší mají vstup zdarma). Po projítí vstupem jsou pro děti všechny atrakce v areálu zcela zdarma. Akce se koná za každého počasí!

V neposlední řadě je třeba poděkovat všem, kteří naši akci podpořili, a to jak finančně, tak i materiálně. Bez takovýchto společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován, a za to patří všem, kteří ochotně přispěli na zabezpečení programu, velké díky!

Partnery naší akce jsou:

Porsche Brno, Olman, Chrištof, Martek Medical, Olympus C&S, Drinkmatik, Gehe, Walter Graphtek CZ, Optika Čížková, Intersurgical, DDM Blansko, Skaut Blansko, OA a SZdŠ Blansko, Hornolhotské maminky, FPO, Hotel Olbert, Wellnes Panorama, VZP, Lohman & Rauscher, Novopacké pivo, cvicsnami.cz, Hellen Doron, Divadlo Kolárka, Avon, Liga vozíčkářů, Denisa design a Zrcadlo Blanenska a Boskovicka.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky