Listy regionů
22Srp/130

Drnovice hostí mistrovství Evropy v truck trialu

Mistrovství Evropy v truck trialu se uskuteční v Drnovicích u Lysic. O víkendu 24. a 25. srpna se nákladní auta představí v pískovně firmy SEDOS.

Drnovice hostí předposlední srpnový víkend významnou motoristickou událost. Evropský šampionát v truck trialu se na Blanensku a Boskovicku koná vůbec poprvé. „U nás se pojede pátý závod letošního seriálu. Divákům se představí více než třicet posádek z Rakouska, Francie, Německa a České republiky. Začátek je v sobotu i v neděli v 9 hodin, konec vždy přibližně v 18 hodin,“ řekla za organizátory Irena Dvořáčková.

O tom, že návštěvníci se mohou těšit na atraktivní podívanou, není pochyb. Pohled na několikatunové trucky v místech, která by běžný smrtelník těžko zdolával po svých, jsou vždy skvělou podívanou a zážitkem. „Ráda bych řekla, že truck trial je sice atraktivní, ale zároveň i nebezpečný sport. Proto chci alespoň touto cestou apelovat na diváky, aby se drželi na vyhrazených místech, v žádném případě nevstupovali do sekcí a dbali pokynů pořadatelů. V areálu se každý pohybuje na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost. Děti a mládež do 15 let musí být v doprovodu osoby starší 18 let. Naše pískovna je velmi rozlehlá a lidé nemusejí mít strach, že by neviděli,“ doplnila Dvořáčková.

Drnovickou trať si oblíbil i jeden z jezdců Bohumír Čáp. „Je to jedna z nejlepších tratí, které vůbec existují. Už jen kvůli tomu, že se tam jezdí na písku a ne po kamenech, kde si ničíte auto,“ svěřil se pětinásobný mistr republiky a mistr Evropy z roku 2007. Jak potvrdil, do Drnovic jezdí velmi rád. „Letos bojujeme společně s další českou posádkou o titul, takže tento závod je pro nás velmi důležitý a hodně napoví, jak to dopadne,“ přiznal. Kromě něj se v pískovně představí několik dalších českých špičkových jezdců.

Vedle závodů připravili pořadatelé pro návštěvníky doprovodný program. Děti budou mít k dispozici skákací hrad, o jejich zábavu se postará Mateřské centrum Jablíčko. Dopoledne od 10 do 12 hodin se uskuteční výtvarná dílna, od 14 do 16 hod soutěže. Zájemci se mohou svézt na koních nebo absolvovat let vrtulníkem „Parkoviště pro automobily bude na volném prostranství naproti pískovně, tedy v bezprostřední blízkosti závodů. V Drnovicích i okolí rozmístíme informační panely, takže se nemusí tebát, že k nám netrefíte,“ uvedla Dvořáčková.

Truck trial se v Drnovicích objeví po čtyřech letech. „Začínali jsme v devadesátých letech závody off roadů. V roce 2007 jsme se dostali k truck trialu, nyní se k nám tyto atraktivní závody upravených nákladních aut vrací. Spojil jsem se s rakouskými pořadateli šampionátu. Přijeli se k nám podívat, líbilo se jim tady a hned jsme si plácli,“ vysvětlil majitel drnovické pískovny Jaroslav Sedláček.

TRUCK TRIAL je automobilový sport, kdy vozidlo v terénu zdolává přírodní nebo uměle vytvořené překážky. Soutěžící absolvují několik sekcí (ohrazených prostor s průjezdovými brankami), kde posádky zpravidla bojují proti přírodním či umělým překážkám, na samé hranici fyzikálních zákonů. Ještě před tím jsou však rozděleni do kategorií podle počtu náprav a podle rozvoru a rozchodu vozidla. Soutěžit mohou pouze vozidla s minimální hmotností 2,5t. Průjezdy sekcemi jsou hodnoceny trestnými body. Posádka s jejich nejmenším počtem se stává vítězem.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky