Listy regionů
2Srp/130

Večer s psycholožkou bude i po prázdninách pokračovat

V pátek 12. dubna 2013 jsme v Městské knihovně Blansko zahájili nový projekt – cyklus populárně – naučných přednášek z oblasti společenských věd, nazvaný Večer s psycholožkou aneb… .

Jednotlivé přednášky měly ucelené téma a dotýkaly se aktuálních a někdy i palčivých problémů a situací našeho života. Prvním tématem byla asertivita a vše kolem ní. V měsíci květnu a červnu se uskutečnily přednášky dvě – náplní byla šikana a emoční inteligence.

Celkem jsme plánovali čtyři pokračování. Z důvodu nemoci jsme téma Kyberprostor aneb My a počítače odložili na podzimní období tohoto roku.

Lektorkou pro všechna páteční setkání byla mladá psycholožka PhDr. Kateřina Vrtělová.  Paní Kateřina Vrtělová je jednak odbornicí v daném oboru, ale také blanenskou rodačkou. S účastníky přednášek pracovala interaktivní metodou, používala příkladů modelových situací pro přiblížení termínů včetně audiovizuálních sekvencí z internetu. Lehce navazovala kontakt s publikem, které se neostýchalo dotazovat.

Na poslední předprázdninové přednášce přítomní účastníci projevili zájem o další pokračování tohoto cyklu Večerů s psycholožkou. Navrhovaná témata – sebevědomí, sebepřijetí, jak zvládat stres, syndrom vyhoření… – to jsou jistě zajímavé i palčivé momenty současnosti.

Atmosféru večerů s psycholožkou přibližují fotografie pana Ladislava Krále.

Mgr. Jana Trubáková, garant projektu Večery s psycholožkou…

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky