Listy regionů
25Zář/130

16. setkání fiatmultipla klubu Jedovnice Olšovec 2013

Pro náše podzimní setkání, 16. setkání Fiat Multipla klubu ČR jsme se rozhodli opět zvolit Jihomoravský kraj, rekreační středisko ATC Olšovec, které se nachází v Jedovnicích, na břehu rybníka Olšovce, kousek od Brna. Okolní lesy přírodního parku tvoří vstupní bránu do Moravského krasu, který patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě.

Celý pátek nás doprovázelo slunečné počasí a po 14. hodině začaly přijíždět první posádky. Při registraci nám již začala naše první soutěž – Ukaž co sladkého umíš aneb Ukaž svoji buchtu. Naše Multiplačky začaly nosit své dobrůtky a ostatní ochutnávali a hodnotili. Po ubytování a pobavení se po delší době s přáteli, nám již začínal večerní program na terase. Do rekreačního střediska nás přijel navštívit a předvést své kulinářské umění Dušan. Po 18 hodině jsme již všichni ochutnávali jeho výbornou kýtu, kterou jsme zapíjeli lahodným pivečkem. Pojídalo se, popíjelo, tancovalo, zpívalo a hlavně povídalo až do ranních hodin.

Sobotní ráno všechny přivítalo opět nádherné počasí. Po registraci a snídani přišlo na řadu oficiální zahájení setkání, kde jsme přivítali paní Mgr. Annu Bayerovou ze zastupitelsva městyse Jedovnice.

Po seznámení s programem jsme vyrazili na spanilou jízdu do Sloupu za asistence Policie ČR z Jedovnic. Multinky zaparkovaly na předem vyhrazeném parkovišti přímo před Sloupsko-šošuvskou jeskyní a postupně jsme absolvovali prohlídku jeskyně ve dvou skupinkách. U jeskyní jsme měli možnost prohlédnout Aerovku, se kterou přijel Leoš Kletzl. Poté následoval individuální přesunu do kempu.

Po obědě na louce pod bungalovy začalo soutěžní odpoledne, při kterém jsme měli možnost se opět pokochat nebo se svézt v Aerovce. Pro děti bylo připraveno společné malování. Následně byla pro všechny přichystána soutěž - tahání auta – veterána Fiat 500. Soutěže se zůčastnily tři kategorie. Zvládali jak naši svalovci Mulťáci, tak i naše Mulťačky, i naši nejmladší Mulťáčci. Užili jsme si spoustu legrace. Současně nám začínal i náš další program, kterým byl náš Multiplácký Karnevalový Rej. Sešly se masky, tahalo se auto a začala zábava jak pro děti, tak i pro dospělé. Tancovalo se, zpívalo, bylo přichystáno občerstvení, popíjelo se pivko i limo. Mohli jsme nad kávou ochutnávat dobrůtky našich cukrářek a přitom hodnotit. Všichni si toto zábavné odpoledne užili. Po celou dobu jsme se mohli vozit v Aerovce.. Po večeři se členové klubu přesunuli na Valnou hromadu našeho Občanského sdružení a pro děti byla připravena večerní stezka odvahy.

V neděli nás opět přivítalo sluníčko a po snídani jsme připravili soutěžní hry v kostýmech pro děti. Bylo vytvořeno 10 stanovišť a naši Multipláčci mohli obcházet jednotlivé disciplíny, kde pro ně byla vždy připravena odměna. Nechyběla opět projížďka Aerovkou. V poledne přišel čas na vyhodnocení soutěží a rozloučení. Bylo spousty ochotných lidiček co pomáhali uklízet, balit a nosit, takže po klidném obědě postupně Multinky odjížděly k domovům.

Ráda bych touto cestou poděkovala Vám všem kamarádům Multiplákům, kteří jste nám ochotně pomáhali.

Bez VÁS by nebyl sraz takový J DĚKUJEME VÁM

Další poděkování patří ZASTUPITELSTVU městyse Jedovnice, POLICII v Jedovnicích, kempu ATC Olšovec, Správě jeskyní Moravského krasu, Dušanu Fabiánkovi, Leoši Kletzlovi.

Lea a Petr Fabiánkovi

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky