Listy regionů
3Zář/130

BOBLETR aneb BOskovický BLEší TRh

„Nemůžete dáti víc nežli dárek z Boskovic, Na bazárku hodně dárků, Dárečky za kačky, něco málo zdarma,“ taková vtipná hesla mohli slyšet návštěvníci horní části boskovického Masarykova náměstí v sobotu 24. srpna od devíti hodin ráno.

Kulturní zařízení města pořádala BOskovický BLEší TRh, takzvaný BOBLETR. Tentokrát se sešly tři prodejkyně. A měly opravdu co nabídnout. Na lavicích a koberci si mohli zájemci vybrat rozličné retro zboží. Kunštátskou keramiku, magnetofonové kazety s hudbou osmdesátých let, vinylové - dnes opět v kurzu - gramodesky, různé suvenýry, autodílny, knihy, boty, svítidlo, telefon s otočnou číselnicí a oblečení. Mnozí jen obhlíželi a nostalgicky vzpomínali na staré časy, někteří zalovili v peněžence a nakupovali.

V pěkném teplém počasí přišlo prohlížet dost lidí, možná je přitáhly i veršované upoutávky jedné z dam. „Tohle jsme vymysleli včera večer v hospodě u piva,“ pochlubila se a pokračovala: „Vem kamínek do kapsičky a dej něco do kasičky, Kdo si dárek u mě koupí, ten určitě neprohloupí.“ A pak ještě zašpásovala, což ovšem nebylo myšleno vážně: „Jezevčík za pětset!“ Měla tam totiž tři pejsky, kteří se každou chvíli dožadovali pozornosti hlasitým štěkotem.

Mezi nakupujícími návštěvníky se objevil též Bc. Michal Griga s uživateli zařízení Oblastní charity Blansko - Betany.

Kolem třinácté hodiny se všichni svorně shodli, že akci ukončí. Po uzavření obchodů se náměstí totiž vždy vyprázdní. Ale stálo to za to. Dohromady se podařilo utržit něco přes tři tisíce.

Pro ty, kteří váhají zda se příště též přidají má jedna z prodávajících vzkaz: „Nepotřebné věci nepatří do popelnice, nepotřebné věci patří na BOBLETR! Tak příště 21. září určitě přijďte, ať je nás víc.“

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky