Listy regionů
18Zář/130

Den pro děti v Nemocnici Blansko přilákal na dva tisíce návštěvníků!

V sobotu 7. září 2013 proběhl v areálu blanenské nemocnice již čtvrtý ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko. Stejně jako předchozí ročníky i ten letošní se nesl v duchu příjemné atmosféry pro celou rodinu. Do areálu v sobotu opět zavítalo na dva tisíce návštěvníků, kteří si v krásném slunečném počasí vychutnali jak bohatý kulturní program na pódiu, tak i pestrou nabídku aktivit pro děti i dospělé v celém areálu nemocnice.

Na pódiu se vystřídaly pohádky divadla Kolárka a Koráb, ukázky činností Domu dětí a mládeže, zahrály zde oblíbené kapely Kaštánci a Velvet a závěr programu korunovalo vystoupení finalistek Dívky ČR 2013 pod taktovkou slečny Anety Kuklínkové.

V areálu děti putovaly s cestovním pasem po osmi zemích, kde po splnění úkolu obdržely razítko a v cíli cesty je čekala sladká odměna a Certifikát malého cestovatele. Představili se také blanenští hasiči, kteří si pro děti krom statické ukázky techniky nachystali i dynamickou ukázku, při níž hasili hořící vůz. Propojeni se zdravotnickou záchrannou službou ukázali malým i velkým návštěvníkům jak ve skutečnosti spolupráce těchto složek záchranného systému funguje. Nechyběla ani Městská policie Blansko a její technika.

Poprvé se v areálu představil již zmíněný Dům dětí a mládeže Blansko. Ten měl pod svým patronátem jednotlivá stanoviště s úkoly. Poprvé se účastnila OA a SZdŠ Blansko, jejíž žáci diskutovali s dětmi a rodiči nad správně vybavenou lékárničkou a maskovali různá zranění, která pak ve spolupráci s dětmi ošetřovali. Ukázka správné techniky první pomoci byla dětmi i rodiči velice vítaná. Žákům školy patří extra poděkování za dopomoc při zajištění průběhu celého dne!

Jsme rádi, že se sobotní akce vydařila nejen obrovskou účastí návštěvníků a dokonalým letním počasím, ale především zapojením se dalších nových institucí a organizací. Zejména charitativní spolky jako Pečení pro děti, Liga vozíčkářů, Oblastní charita Blansko, Vodící psi a prodej výrobků s růžovou stužkou na konto žen s rakovinou prsu dodává naší akci nový rozměr – rozměr lidskosti. Je nám ctí tyto organizace u nás v nemocnici přivítat. Také jsme velice rádi, že přijali pozvání naši VIP hosté - děti z Dětského domova Boskovice. Ty si celý den v areálu užily a právě jejich usměvavé tváře, stejně jako všech ostatních dětí, které do areálu zavítaly, jsou pro nás organizátory tou největší odměnou za realizaci tohoto projektu.

Poděkování patří všem účinkujícím, všem hostům, kteří zpestřili program pro děti, všem kteří přiložili ruku k dílu, ale také všem návštěvníkům, kteří nás rok od roku svou stoupající účastí ujišťují, že tato akce má své místo mezi tradičními kulturními akcemi v Blansku a hlavně – má význam. Jsme rádi, že dokážeme jeden den udělat nemocnici místem, kam nemíří člověk, když je mu nejhůř. V tento den jsme místem, kam se lidi těší a odcházejí s úsměvem na tváři. A to je jeden z cílů naší akce. Ukázat zejména těm nejmenším, že nemocnice není místem, kam jít se strachem.

Děkujeme také sponzorům a partnerům! Bez nich by těžko takové dny mohly být realizovány a my si jejich podpory velice vážíme.

Věříme, že i následující pátý ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko proběhne 6.9.2014 ve znamení nádherného počasí a hlavně – vaší účasti!

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky