Listy regionů
2Zář/130

Hledání tajemství nad zemí či pod zemí aneb O Moravském krasu jinak…

Městská knihovna Blansko připravila v uplynulém období podzim 2012 – léto 2013 další z čtenářských projektů. Projekt byl propojen v rámci hnutí CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM a ŠKOLA NARUBY.

Téma tajemství i krajina Moravského krasu bylo rozvíjeno dvěma směry.  Regionální oddělení MK Blansko, s Helenou Jalovou, spolupracovalo s knihovnami blanenského regionu. Studovna MK Blansko, s Mgr. Janou Trubákovou, navázala spolupráci se základními i středními školami, Domovem Olga v Blansku, Senior centrem Blansko a Městským klubem důchodců Blansko.

Paní Jalová spolupracovala především s kolegyněmi knihovnicemi v profesionálních a neprofesionálních knihovnách. Jana Trubáková oslovila pro besedy s dětmi i dospělými např. Mgr. Evu Nečasovou, ředitelku Muzea Blansko, RNDr. Petra Zajíčka, speleologa, Mgr. Vladimíra Klepáče, novináře a spisovatele, a další zajímavé osobnosti našeho regionu. Zvláštní poděkování patří Správě jeskyní ČR v Blansku.

Jak celé naše společné snažení dopadlo a jaké výtvarné práce vznikly, to se dozvíte na slavnostní vernisáži výstavy v pátek 6. září 2013 v 18 hodin v dětském oddělení a výstavní místnosti Městské knihovny Blansko. V kulturním programu vystoupí klienti Domova Olga a folková kapela Maják z Blanska.

Sladkou tečku pro návštěvníky darovala cukrárna Severka v Blansku. Knižní dary pro účastníky našeho putování nad stránkami knih i v přírodě věnovala tato nakladatelství: OPA, Albatros Media, My pemic.

Helena Jalová a Mgr. Jana Trubáková, Městská knihovna Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky