Listy regionů
10Zář/130

Křetínka Cup 2013 byl úspěšný

Křetínská přehrada byla od pátku 23. srpna v obležení. To se zde připravoval a chystal oficiální III. ročník Závodu dračích lodí na Křetínce. Probíhaly tréninky, nácvik taktiky, sehrání týmu tak, aby všichni mohli v sobotu do závodu nastoupit připravení a odhodlaní zvítězit. A že bylo na Křetince již od samotného rána v sobotu živo a rušno…

Počasí letos vyšlo na jedničku, nebylo ani vedro, ani zima, nepršelo, takže na závodění tak akorát. Již v 8 hodin ráno bylo slyšet kolem břehu přehrady hlasité bubnování. To začaly závody na 200 metrů. Letos počet přihlášených týmů trhal rekordy, kapacita byla zcela vyčerpaná. Do závodu nastoupilo celkem přes šedesát týmů včetně zahraniční účasti z Polska. Jak prohlásili pořadatelé, jednalo se o jeden z největších závodů dračích lodí v České republice.

Soutěžní tým dračí lodě tvoří celkem 22 závodníků včetně bubeníka a kormidelníka. Dle pravidel musí v posádce figurovat nejméně 4 ženy. Do závodu na Křetince se přihlásili jak amatérské týmy, tak týmy poloprofesionálů a dokonce i týmy složené ze samotných žen.

Ve 13 hodin prosvištělo nad hlavami diváků lehké letadýlko, letecký akrobat pan Radim Bagár z Aeroklubu Moravská Třebová nám předvedl svou show, která byla i s kouřovými efekty. Všichni diváci se zatajeným dechem a zalomenou hlavou sledovali, jak stoupá vzhůru, aby se za pár okamžiků střemhlav pustil přímo dolů a těsně nad hladinou to vybral… bylo na co se dívat, chvílemi se až tajil dech.

Hlasité bubnování bylo slyšet prakticky celý den, mimo závod na 200 metrů se závodilo i na trati 1000 metrů. Díky skvělé organizaci pořadatelů vše probíhalo bez problémů, celým dnem nás vtipně provázel moderátor pan Petr Zakopal. Divácká účast se odhaduje na tisíce, občerstvení bylo rozmanité a ve všech stáncích výborné. Po celý den bylo možné si prohlédnout vozy Hyundai, které zde vystavoval autosalon z Boskovic. Určitě si přišli na své malí i velcí, ti, kdo přišli příjemně strávit sobotní den, pobavit se, užít si ještě posledních teplích dní venku v přírodě, určitě nelitovali…

Po ukončení všech závodních jízd se Křetinka cup přesunul do areálu hasičské zbrojnice v Letovicích, kde byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií, předány diplomy a ohňostrojem a následnou zábavou ukončen další, úspěšný ročník Závodu dračích lodí na Křetínce.

Text a foto: Renata Kuncová Polická.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky