Ivo Koblasa opět bodoval

Věc: závěrečné zhodnocení úspěchu paralympijského reprezentanta Iva Koblasy

Ve dnech 23.8 – 1.9. 2013 se Ivo Koblasa ( nejmladší český paralympijský reprezentant v cyklistice) zúčastnil dvou významných závodů a to:

1)      Světového poháru v Kanadském Matane ( 23.8. – 25.8. 2013 )

2)      Mistrovství světa v Kanadské Baiu Comeau (30.8. – 1.9.2013 )

Světový pohár  2013

V tomto poháru nastupoval Ivo se snahou získat co nejvyšší postavení v celkovém hodnocení. Ivo je nejmladším závodníkem světového pelotonu handicapovaných cyklistů a letošní ročník byl jeho prvním, který absolvoval. V Matane nastupoval nejdříve 23.8. k časovce ,která byla postavena na městském okruhu o délce 8,6 km, tento okruh absolvovali závodníci dvakrát. Od počátku příletu byl Ivo handicapován opožděným příletem kol, která dorazila pouhé dvě hodiny před startem. Díky rychlé práci mechanika se podařilo časovkářský speciál  Merida Warp připravit 45 minut před startem. I přes nemožnost patřičného rozjetí  Ivo do závodu nastoupil, jako raketa a v cíli ukončil časovku na svém letošním maximu a to 4.místě.

Po páteční časovce na Iva čekal v neděli silniční závod, který byl vypsán na 57 km na stejném městském okruhu,  jako časovka. Zde Ivo nastupoval s pokynem hlídat si čelo pelotonu a nedopustit jeho odjetí, to se mu po celý závod dařilo, ale dlouhé učinkování na čele pelotonu ho stálo hodně sil, přesto v hromadném spurtu skončil na výborném sedmém místě.

Součet výsledků pohárových závodů z Itálie ( 6. a 1. Místo ). Španělska ( 5. a 3. Místo ) a následně zde v Kanadě Ivovi přinesl zisk 112 bodů do světového poháru, kde obsadil fantastické 2.místo o pouhé dva body za závodníkem Colinem Lynchem z Irska.

Mistrovství světa 2013

Pro mistrovství světa byl Ivův hlavní úkol zisk jednoho umístění do 5.místa.Což v konkurenci, která výrazně narostla vůči pohárovému závodu  velmi  náročný.

Nejdříve byla připravena pro závodníky časovka na dne 30.8., tato byla postavena na okruhu o délce 8 km v Baie Comeau a závodníci ji absolvovali dvakrát. Ivo vystartoval v 10,07 hod. a od počátku se stal velkým překvapením této časovky. Na posledním mistrovství světa v roce 2011 skončil na 16.místě.Ivo postupně zvyšoval tempo až z toho na závěr bylo neuvěřitelné 6.místo.

V neděli 1.9. čekalo na závodníky, ale také pro početné řady diváků, velké finále v mistrovství světa a to v silničním závodě. Na startu stálo cca. 50 závodníků toužících po nejvyšší metě a to je zisk titulu mistra světa za rok 2013.Závod se odehrával na okruhu o délce 11,4 km s 1,2 km stoupáním s průměrným sklonem 11 %,tento okruh jsme absolvovali 5 x. Do dnešního závodu jsem měl pokyn držet se do 5.místa během závodu a v maximální míře se buďto chytnout úniku, nebo se připravit na hromadný spurt. Po celou dobu závodu střídal nástup za nástupem, průměrná rychlost se blížila 41 km/h, mně se dařilo tyto nástupy zachycovat postupně bylo jasné, že stále se zmenšujicí  hlavní pole čeká závěrečný sprint. Do závěrečného finiše nastoupil peloton již 2 km před cílem, toto tempo jsem zachytil a stále se držel v popředí. Do sprintu jsem dal vše co jsem se doposud naučil a výsledkem pro mně byl zisk 4.místa o pořadí musela rozhodnout až cílová kamera, mezi námi pěti společně sprintujicími závodníky. Tímto jsem dokončil letošní plavbu světovým pelotonem, kdy jsem poprvé v životě absolvoval celý seriál a výsledek. Ve dvaceti letech 2.místo ve světovém poháru a 4.místo v silničním závodě a 6.místo v časovce na mistrovství světa!!!!!Zde si Vám všem fanouškům, partnerům a sponzorům dovoluji poděkovat za Vaši podporu, bez nichž bych nedosáhl, tak mimořádných úspěchů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *