Listy regionů
27Zář/130

Pastelová kolekce Zpěv Agape vystavena v Boskovicích

Hezky opravený Zámecký skleník v Boskovicích z první poloviny devatenáctého století je místem mnoha kulturních akcí. Ruch v něm neutichnul ani v neděli 15. září. Na tamní galerii byla otevřena další výstava.

Opět po roce zde představila svou novou kolekci pastelů Mgr. Libuše Baďurová. Tentokrát na téma nahé ženské tělo pod názvem Zpěv Agape.

„Agape je řecké slovo,“ osvětlila úvodem Mgr. Libuše Baďurová. „Je to hod lásky, slavil se masem, chlebem a vínem.“

S humorem sobě vlastním pokračoval doc. RNDr. Alois Hynek, CSc.: „Kde je ten chlap, co to maloval?“ Všichni se zasmáli a Mgr. Baďurová pohotově zareagovala: „To jsem byla já. I žena si může dovolit věčně inspirující tématiku. Pracuji technikou pastelu i když je to dřina a dřina. Mám hodně energie, potřebuji ji někde vybít.“

Vtipný dialog obou protagonistů vernisáž pokračoval. Bavili se o úpadku kultury, cestě do Albánie, jediné tamní benzinové stanici, jež brala Eura a patřila Řecku a dalších odlehčených tématech.

Galerií Skleníku poté zazněl song Jiřího Šlitra Tři tety z pořadu Benefice S+Š 1965, který si všichni svorně s chutí zazpívali.

„Mám jednu tetu v Bechyni, jezdí k nám na návštěvu.

Hrabe se nám ve skříni a na dráze má slevu.

Druhou tetu mám v Kolíně, má na náměstí dům.

V něm sedí s kočkou na klíně a přitom pije rum...“

 Zazněl potlesk a RNDr. Hynek dodal málo známý závěr, jenž tenkrát pronesl Jiří Šlitr: „Jednou si musím zahrát v Rudolfinu. Tam mají vždycky dobře naladěné piáno a chodí tam nóbl lidi.“

A pak již nastal čas obdivovat vystavená výtvarná díla.

Tak ještě rychle několik snímků a vzhůru do terénu, než se zavřou památky.

Výstava pastelů Mgr. Libuše Baďurové Zpěv Agapé na Galerii Zámeckého skleníku bude k vidění do 31. října 2013.

Luboš Sušil

 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky