Listy regionů
17Zář/130

Skvělý úspěch Romany Tomáškové

Z posledního letošního závodu seriálu Alpe - Adria, konaného jako Velká cena Slovenska, tentokráte formou dvojzávodu, se Romana Tomášková vrací ze Slovakiaringu do Sv. Kateřiny nejen jako třetí v celkové klasifikaci  tohoto šampionátu střední Evropy, což je v konkurenci jednadvaceti jezdců ze šesti zemí obrovský úspěch, ale i jako novopečená Mistryně ČR ve tř. do 125 GP/Moto3.

Od loňska, kdy v AA skončila šestá a v MR druhá, je vidět její výkonostní postup, z čehož má největší radost její otec Pavel, který se stará o její stroj, i Oto Hilburger, který se loni nebál investovat do jeho zakoupení. A Romča jim to vrací dosaženými výkony. Pochopitelně velkou zásluhu na tom mají i všichni sponzoři, kteří tento prakticky rodinný tým, podporují. Romana si vyjela svým výsledkem i právo účasti na říjnovém závodě ME ve španělském Albacete, ale s největší  pravděpodobností tam nepojede. Jednak pro to, že její, v podstatě produkční Honda na takovou soutěž už bohužel nemá dostatečný výkon. A možnost, že by jí byl zapůjčen tovární stroj FGR, který vyrábí M. Felgr v  Ústí n.O. a startoval ještě loni v MS padla tím, že tento výrobce nemá z kapacitních, finančních i časových důvodů o start v ME zájem a navíc stroj zapůjčil pro MČR jinému mladému jezdci, za kterým stojí zřejmě i movitější zázemí. Ale tak už to v motosportu chodí.

Dalším a tím hlavním důvodem neúčasti v závodě ME je skutečnost, že Romana podala přihlášku na výběr do Red Bull Rookies Championship (ve kterém si mimochodem letos vede skvěle Brňák Karel Hanika) a doufá, že letos jí to konečně vyjde a pořadatel tohoto šampionátu mladých nadějí si ji vybere. A právě tento výběr většinou termínově koliduje s ME. Navíc Romana dostala přihlášku na treninkový camp, pořádaný pouze pro jezdkyně, které tam budou jezdit na stejných strojích, dodaných pořadatelem akce, konané rovněž ve Španělsku. Nezbývá tedy, než Romaně pogratulovat a popřát, aby podobných úspěchů na jejím kontě přibývalo i v budoucnu.

Vladimír Jirůšek

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky