Listy regionů
13Zář/130

Studovna knihovny v nové podobě

Od poloviny srpna tohoto roku slouží svým návštěvníkům studovna a čítárna a také cizojazyčné oddělení Městské knihovny Blansko v nové podobě.

Po takřka patnácti letech od otevření polyfunkční budovy na Rožmitálově ulici v únoru 1999, ve kterém sídlí knihovna, se v úvodu zmiňované prostory dočkaly rekonstrukce. Změny byly však výrazně limitovány stavebně architektonickým uspořádáním upravovaného interiéru. Prováděné práce směřovaly k celkovému odlehčení, provzdušnění a estetickému povýšení konkrétních místností s cílem vytvořit čtenářům vyšší uživatelský standard v propojení s kvalitnějšími pracovními podmínkami pro zaměstnance.

První postupně zveřejňované dojmy návštěvníků se jeví jako velmi pozitivní, což vyvolává u pracovníků knihovny pochopitelnou radost a potvrzení správnosti zvolené koncepce úprav.

Jistě vítaným doplňkem změn bude vytvoření volné internetové zóny v objektu Městské knihovny Blansko v průběhu září 2013.

Přiložené fotografie z archivu Městské knihovny Blansko zachycují zmodernizovaný interiér studovny, čítárny a cizojazyčného oddělení blanenské knihovny.

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky