Listy regionů
17Říj/130

James Harries zahraje v Boskovicích. Kdo přijde, pomůže dětem

Kytara, prostor, hudba. Nic to s vámi nedělá? Kytara, atraktivní muž, příjemná hudba, Zámecký skleník Boskovice. Pořád vám to nestačí? A co James Harries, autor hudby k filmovým Lidicím, Bobulím, Snowboarďákům a Koncert pro dětský domov Boskovice. Každá zakoupená vstupenka pomáhá dětem! Už je to lepší? Přijďte poslední říjnový den pomoci.

Sympaťák z Manchesteru James Harries žije už léta v Česku, kromě skládání hudby k oblíbeným českým filmům koncertuje po celém světě a pochvalných recenzí se dočkal i v časopise Rolling Stone. Na druhé straně je akce produkční agentury Team agency Tomáše Mokrého, která chce udělat něco užitečného a příjemného. Užitečného pro děti, příjemného pro všechny zúčastněné.

A jak se dali tihle dva dohromady? Jednoduše. „Sledoval jsem film Bobule a strašně se mi líbila hudba. V titulcích jsem zjistil, kdo ji složil a pak mu drze zavolal. Bylo to zrovna v době, kdy jsem chystal koncert pro dětský domov, a James souhlasil, že zahraje,“ vysvětluje začátek spolupráce Tomáš Mokrý.

Harries přijel poprvé vloni, koncert se vydařil, účast byla výborná, atmosféra strhující. To potvrdí ti, co tam byli. Letos zahraje v Zámeckém skleníku v Boskovicích James Harries ve čtvrtek 31. října od 19.00. Vstup je 120 korun v předprodejích v informačních kancelářích v Blansku a v Boskovicích, 150 na místě.

Funguje to tak, že dary od partnerů cestují přímo na účet dětského domova, neotřou se o žádný účet zprostředkovatele. Ze vstupenek jde minimálně padesát procent, zaplatí se jen nejnutnější náklady, aby se koncert vůbec mohl uskutečnit. Náklady se letos ještě minimalizovali, podařilo se totiž zapojit další lidi, kteří chtějí také nezištně pomoci. Vybrané peníze pak jdou na konto Dětského domova v Boskovicích s tím, že pořadatelé mají právo upřesnit cíl. „Rád bych podpořil ty, kteří opouští dětský domov a musí se vyrovnat se vším sami. Na rozdíl od nás nemají v zádech žádné rodinné zázemí,“uvažuje Mokrý. Vize je získat za několik let peníze na pronájem startovacího bytu, který by mohli ti, co opouští dětský domov, vždy nějakou dobu využívat. Ale to je zatím běh na dlouhou trať. Začínáme Koncertem pro dětský domov Boskovice.

Autor: Hynek Skoták

Foto: team agency

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky