Listy regionů
7Říj/130

Jedovnický Dymáček slavil

Druhý víkend měsíce září patřil v Jedovnicích oslavám pátých  narozenin Mateřského rodinného centra Dymáček.  MaRC vzniklo z potřeby maminek navazovat kontakty nejen mezi sebou, pomáhat si či předávat  zkušenosti , ale také potřeba vzniku  kontaktů a přátelství mezi dětmi.

V září roku 2008 se podařilo toto zařízení zaregistrovat jako oficiální o.s. a od tohoto data se datuje existence tohoto centra, jehož základna i činnosti se slibně rozrůstají.  Letos tedy dospělo do „předškolního“ věku a oslavilo své půlkulatiny. Oslavy proběhly první víkend v září a vyšly na jedničku úplně „do puntíku“.

Počasí přímo ukázkové, program pestrý, děti ,  rodiče a vlastně všichni, kdo se jakýmkoliv způsobem na těchto oslavách podíleli, maximálně spokojení. Největší radost udělal malým oslavencům skákací hrad, s velkým ohlasem se setkalo divadelní představení „ O svišti Pišti“ či lanové atrakce. Celé dva dny se soutěžilo, hrálo se o různé ceny a každý si v programu našel to své.  Druhý den se v prostorách, kde MaRC působí , uskutečnila výstava obrazů mladé autorky Dominiky Pernicové, která se rovněž setkala s nebývalým ohlasem a byla hezkou a důstojnou tečkou za dvoudenními oslavami 5. výročí vzniku tohoto sympatického sdružení.

Text: Jitka Koutná

Foto: Dominika Pernicová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky