Listy regionů
3Říj/130

Zámecké hemžení 2013

Západní zámecká zahrada v Boskovicích je většinou zadumaným místem příjemných procházek. Zejména dopoledne sem přicházejí matky s kočárky a malými dětmi, aby si v klidu užily ticho a klid zdejší přírody.

Jednu sobotu v roce však zde bývá pěkná mela. To když se koná takzvané Zámecké hemžení místního Mateřského centra. Letos už posedmé. Ze všech stran se ozývá výskání dětí, všude je plno atrakcí a soutěží. Tentokrát 14. září vzhledem ke špatnému chladnému a větrnému počasí se řada aktivit konala i uvnitř v nejvyšším patře empírového zámku.

„Vítáme Vás na sedmém ročníku benefiční akce pro Mateřské centrum. Koná se pod záštitou místostarostky Ing. Jaromíry Vítkové,“ zahájil zábavné odpoledne Jakub Oujeský. „Je to její sedmnáctá akce ve prospěch různých zařízení v našem regionu.“

Mgr. Kamil Ošlejšek poté seznámil se všemi atrakcemi a soutěžemi. „V zadním vestibulu se nachází knihkupectví známého rodáka kardinála Tomáše Špidlíka SJ,“ upozornil.

Místostarostka Ing. Jaromíra Vítková ocenila práci pořadatelů a rodičů, vyzdvihla pěkné vztahy dospělých v mateřském centru.

Před posledním číslem programu se na hlavní scéně představili partneři projektu.

Ing. Jaromíra Vítková: „Děkuji sponzorům a místostarostovi Dominiku Božkovi za podporu akce, maminkám a tatínkům z Mateřského centra za pomoc. Přijďte se zítra podívat v rámci Dnů evropského dědictví na kulturní památky.“

Místostarosta Dominik Božek: „Vítám všechny na zámku za rodinu Menzdorff - Pouilly, přeji hezký zbytek dne.“

Ing. Tomáš Leder Alps Czech, s.r.o.: Jsem rád, že jste i přes špatné počasí přišli v hojném počtu a podpořili dobrou věc.“

Zazněl potlesk všech a děti předaly drobné dárky sponzorům. Buřinku a kašpárka na špejli.

Děti poté zavolali na jeviště hlavní hvězdu zábavného odpoledne. „Michaléééééé,“ rozléhalo se nádvořím a známý komik Michal Nesvadba vyběhl na jeviště. Smích a výskání nebraly konce. Strhující Michalovo vystoupení, do něhož se nejmenší aktivně zapojili důstojně zakončilo celý program. Ještě fotografování na památku a rychle domů. Byl nejvyšší čas, začalo se stmívat a podvečerní chlad se vplížil do nádvoří.

Místostarostka Ing. Jaromíra Vítková mi k Zámeckému hemžení upřesnila: „Akci jsme již posedmé připravili s Mgr. Martinou Oujeskou. Výtěžek slouží k podpoře občanského sdružení Mateřského centra. Aktivně se zapojují rodiče a vyvrcholením bývá vystoupení nějakého dětského umělce. Michal Nesvadba letos přitáhl velké množství diváků. Získala jsem generálního sponzora Alps Czech, s.r.o. K dispozici máme zdarma nádvoří a prostory zámku díky Dominiku Božkovi a rodině Menzdorff -  Pouilly.“

Závěrem se sluší ještě jednou poděkovat partnerům akce. Jsou to: Alps Electric Czech, s.r.o., Rodina Menzdorff - Pouilly, Město Boskovice, COOP Jednota Boskovice, Penam, a.s., Pivovar Černá Hora, Reklama Jarek, Steinhauser, s.r.o., Baumüller Brno, s.r.o., Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, D - Production, s.r.o., a místní skauti.

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky