Listy regionů
18Lis/130

Běh za jedovnickým kaprem 2013

V sobotu 9. listopadu 2013 byl ve 14.00 hod. odpoledne odstartován již 17. ročník oblíbeného závodu kolem jedovnických rybníků „Běh za jedovnickým kaprem – Memoriál RNDr. Jiřího Kovaříka“. Zrána nevábně vyhlížející počasí dostalo odpoledne aspoň částečně rozum, takže samotný závod proběhl za relativně slušného listopadového počasí.

198 startujících bylo rozděleno do příslušných kategorií a to: žáci, žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy a tři kategorie veteránů.  Počet závodníků byl jen o malinko nižší než loni, kdy byla zaznamenána rekordní účast 206 startujících.

Trať, kterou si závodníci pochvalují pro její atraktivnost a v podstatě i nenáročnost co se převýšení týká, lemuje jedovnické rybníky a mnozí ze závodníků ji znají už natolik dobře, že by tento závod absolvovali bez problémů  i se zavázanýma očima.

Nemá smysl jmenovat vítěze jednotlivých kategorií , kdo se o závod zajímá důkladněji,má možnost si všechny výsledky prohlédnout na webových stránkách SK Jedovnice.  Za všechny vítěze jmenujme aspoň  blanenského Jana Kohúta, v kategorii mužů, který  zvítězil časem  38,52 a na nejvyšší stupínek se vrátil po roční odmlce, když loni skončil druhý za Lukášem Olejníčkem. Potěšující je také účast několika závodníků přímo z Jedovnic, kteří svému městečku v žádném případě neudělali ostudu, naopak ho skvěle reprezentovali.

Radostný a optimistický pohled byl samozřejmě na mladý běžecký potěr, kluky a děvčata, kterých se schází rok od roku víc, což je  dobré znamení pro budoucnost nejen tohoto závodu. Jako protipól nesmíme zapomenout na nestora a již neodmyslitelnou tvář  tohoto závodu, pana Pavla Cahela, který k tomuto závodu patří asi tak jako Zlatý slavík ke Karlu Gottovi. I letos trať zvládl a v cíli byl přivítán jako vždy obdivným aplausem.  Je mu pětasedmdesát - a tento závod byl jeho letos 41. v pořadí.  Co dodat? Nezbývá než smeknout.  17. ročník závodu za "jedovnickým kapříkem"  se vydařil a spokojeni byli úplně všichni. Pořadatelé,  díky kterým vše šlapalo jako pověstné švýcarské hodinky,  sponzoři, kteří přispěli dobré věci a zabezpečili tuto akci  po té  ekonomické stránce a v neposlední řadě také závodníci,  kteří napsali už 17. díl  knížky „Běh za jedovnickým kaprem“. Už teď se všichni těšíme na  18. pokračování...

Jitka Koutná

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky