Listy regionů
27Lis/130

Žáci Olympie opět o několik příček výše

Ve víkendových dnech 16. a 17. listopadu 2013 se konal v brněnském pavilonu baseballový turnaj Z-Cup určený pro žákovské výběry s ročníky narození 2002 a mladší. Olympia v minulém roce obsadila 12. místo, protože náš výběr byl složený výhradně z hráčů, kteří hráli tehdy baseball asi 2 měsíce - tak jsme byli zvědavi, jak se roční práce na týmu projeví.

Turnaj byl docela mezinárodní - přijeli také týmy rakouské a slovenská reprezentace. První den byl určen pro zápasy ve skupině - postupně jsme se utkali s brněnskými Hrochy, vídeňským Wiener Neustadt a Sokolem Hluboká, našimi kamarády z jihu Čech.

Po skvělém výkonu jsme porazili Hrochy 8:0, vídeňáky 13:5 a po boji podlehli Hluboké 3:8. Těmito výsledky jsme se probojovali mezi nejlepší osmičku turnaje a v neděli nás čekaly zápasy čtvrtfinálové.

Nemilosrdný los postavil proti nám brněnské Draky. Leč jaké bylo jejich překvapení, když před jejich poslední směnou na pálce vedli naši chlapci 4:0! Bohužel, jejich home-run přišel v pravou chvíli a naše dvě chyby způsobily, že po řádné hrací době byl stav vyrovnaný a šli jsme do prodloužení, v němž jsme nakonec podlehli o jediný bod.

V zápasech o 5. až 8. místo dostali příležitost všichni naši hráči (včetně pětice hráčů, kteří budoou napřesrok hrát o kategorii niže), a proto porážka 4:5 s Technikou Brno a 0:2 s pražskými Eagles ani tak moc nermoutí. Turnaj jsme si ještě vyplnili hodinovým přáteláčkem s vídeňátky (to, abychom pod mrazivou kopulí nezmrzli), které jsme porazili 13:0.

Součástí turnaje byl také home-runový běh, ve kterém proti sobě stály trojice z každého týmu a jejich úkolem bylo co nejrychleji oběhnout štafetově všechny čtyři mety. Naši chlapíci - Tomáš Potůček, Štěpán Polák a Jakub Gregor - vítězili a vítězili, až zvítězili zcela!

Tak se nám turnaj docela povedl - výborně pálil Adam Prudil, Jakub Štreit, Tomáš Pernica, v poli byl bezchybný Adam Prudil. Musíme ještě hodně pracovat na provedení odpalu a občas na taktice v poli, ale roční práce výsledky přinesla (inu, asi to špatně nedělámeJ).

Z turnaje budu mít díky laskavosti pana Potůčka také obrázky i filmy - ty najdete brzy v naší Galerii.

Marek Pomazal

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky