Listy regionů
2Pro/130

Dny adventních a vánočních dekorací v Arboretu Šmelcovna

Blížící se advent a Vánoční svátky prožívají lidé různě. Někdo pobíhá mezi supermarkety a zběsile nakupuje, jiný peče a uklízí. Jsou však i ti, kteří umí nejkrásnější období roku prožívat spíše v klidu, zamyšlení a využívají čas k výrobě vlastních dekorací ke zkrášlení svých obydlí.

A právě takoví převážně se svými dětmi směřovali ve středu 27. listopadu do nádherného přírodního areálu Arboreta Šmelcovna v zalesněném východním okraji Boskovic, kde firma Josef Janků již potřetí uspořádala Dny adventních a vánočních dekorací.

Počasí bylo vcelku příjemné, slunečné a mírně mrazivé. Návštěvníky od pravého poledne vítala příjemně vytopená a svátečně nazdobená Výstavní hala Dva dvory. Prostorem se neslo příjemné aroma voňavých svíček, v rohu tiše zněly z reproduktorů tradiční koledy.

Pracovnice Arboreta každému trpělivě předváděly, jak se adventní věnce vyrábí a zasvěcovaly především nejmenší do tajů aranžérské práce.

Pro letošní Vánoce je typická bílá barva, což se odrazilo i při výběru svící. Červené a fialové tentokrát moc netáhly.

Polystyrénové korpusy se pod rukama šikovných pracantů pomalu měnily ve vkusné věnečky. Žádné složité nářadí k tomu nebylo třeba. Kombinačky, cvikačky, zahradní nůžky, drát a to nejdůležitější – tavná pistole.

Každý si mohl vybrat z nepřeberného množství větviček, třpytivých ozdob a podle své fantazie tvořit. Děti se rády zapojily a pomáhaly dle svých schopností.

Příjemně strávené odpoledne rychle uběhlo, venku se setmělo. Návštěvníci obtěžkáni svými výtvory pomalu vyrazili do mrazivého večera ke svým domovům.

„Dnes se podařilo zhotovit osmnáct věnečků,“ uvedla Barbora Faltýnková. „Rádi zde návštěvníky přivítáme ještě zítra ve čtvrtek 28. listopadu opět od dvanácti do osmnácti hodin. Přijďte i se svými ratolestmi oslavit nastávající sváteční čas vlastnoruční výrobou adventních dekorací.“

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky