Listy regionů
18Úno/140

Nemocnice obdržela monitory pro kojence

Ve čtvrtek 13. února 2014 předala zástupkyně Nadace Křižovatka Veronika Manoušková a zástupce sponzorské firmy Novibra Boskovice Ing. Milan Purket dětskému oddělení Nemocnice Boskovice 5 monitorů BABYSENSE Il (Model CU-100/2 Type BF ) v celkové hodnotě 14 500 Kč. Tyto monitory se používají u kojenců na hlídání zástavy dechu při tzv. syndromu náhlého úmrtí. Monitory převzal nový primář dětského oddělení MUDr. Michal Klimovič, Ph.D. a předání byli rovněž přítomni jednatel nemocnice Dan Navrátil, MSc, MBA a náměstek pro ekonomiku a správu MUDr. Tomáš Julínek, MBA.

Nadace Křižovatka byla založena počátkem roku 1995 s cílem pomáhat ohroženým dětem a spoluobčanům. Za střed zájmu si nadace zvolila jako jediná organizace v ČR pomoc dětem ohroženým "Syndromem náhlého úmrtí novorozenců - SIDS".

Za dobu působení Nadace bylo předáno cca 5 160 monitorů BABYSENSE II do nemocnic ve všech regionech ČR. V průběhu roku 2014 a v dalších létech se bude NADACE KŘIŽOVATKA snažit doplňovat těmito monitory všechna dětská, novorozenecká oddělení nemocnic, jednotky intenzivní péče, dále Kojenecké ústavy a Dětské domovy v celé naší republice.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky