Listy regionů
18Bře/140

Blanenské basketbalistky si vítězstvím pojistily první místo

Družstvu BK Blansko zbývá ve finálové části čtyř nejlepších družstev soutěže OP U17 – kadetky, odehrát v posledním kole ještě dvě utkání. Po dvou nedělních výhrách v Brně se však už teď mohou radovat z celkového prvního místa v soutěži, protože se v čele udrží bez ohledu na to, jak dopadne poslední dvojzápas.

V neděli 9.3. zamířilo BK Blansko do Brna s touhou zajistit si vítězství a očekávalo tuhý odpor soupeře. Ten však nepřišel. Brno hrálo odevzdaně a Blansko se zpočátku 1. zápasu trápilo jen se špatnou střelbou a neproměňováním příležitostí. Soupeř toho však nevyužil a výraznější náskok si neudělal. Ve druhé čtvrtině se Brno ani jednou neprosadilo a po šňůře 25:0 ve prospěch Blanska, byl zápas téměř rozhodnut. Začátek druhého zápasu byl opět vyrovnaný, ale od druhé čtvrtiny Blansko opět převzalo kontrolu nad zápasem a mohlo se tak radovat z vítězství. Velkým pozitivem bylo, že blanenské hráčky se vyrovnaně podělily o minuty na hřišti a všechny hráčky se prosadily bodově. Výborný byl také výkon nejmladší blanenské hráčky Terezy Zouharové, která v obou zápasech nastřílela nejvíce bodů a měla by přínosem pro mladší věkové kategorie do příští sezóny.

Poslední dvojutkání s Lanžhotem odehraje BK Blansko 23. března v 9:00 a 11:00 na domácí hale Údolní 10. Přijděte blanenské hráčky podpořit a užít si s nimi rozloučení s úspěšnou sezónou.

Statistiky:

1. Zápas: Valosun KP Brno x BK Blansko – 29:51

střelkyně Blanska: Zouharová 12, Hlavoňová a Mrázková 7, Šmerdová J. a Šmerdová K. 6, Formánková Z. a Formánková K. 4, Večeřová 3, Sedláková 2

2. Zápas: Valosun KP Brno x BK Blansko – 43:70

střelkyně Blanska: Zouharová 14, Šmerdová K. a Mrázková 12, Šmerdová J. 10, Sedláková 9, Formánková Z. 5, Hlavoňová 4, Večeřová a Formánková K. 2