Listy regionů
12Bře/140

Boskovické běhy – Turisté jdou s námi!

Boskovické běhy? Tak to není nic pro mě. Mně se běhat nechce. Raději se projdu.

Nechce se vám běžet? Tak běžte!

Pořadatelé Boskovických běhů připravili na letošní rok novinku pro turisty. Pokud nemáte chuť si zaběhat, můžete si tratě Boskovických běhů projít. A navíc získat unikátní turistickou vizitku Boskovických běhů do svého Turistického deníku, kterou nekoupíte nikdy jindy ani nikde jinde. A když už budete v Boskovicích, můžete zde získat až čtyři další turistické vizitky - Zámek, Hrad, Radniční věž a Westernové městečko.

Jak na to?

Přijeďte ve čtvrtek 1. května do Boskovic na Masarykovo náměstí. Od 9.00 do 10.00 hodin se v MIS Boskovice a IC Boskovicko zaregistrujte na jednu z připravených tras a obdržíte kontrolní kartu. Na ni budete po cestě získávat kontrolní razítka, která budou umístěna na těchto místech - City Bank (Westernové městečko), prodejna v Arboretu Šmelcovna, v Pilském údolí, v pokladně na hradě a na zámku, v synagoze maior a na židovském hřbitově. Pokud na MIS Boskovice předložíte nejpozději do 13.00 kontrolní kartu s alespoň dvěma razítky, obdržíte unikátní turistickou vizitku Boskovické běhy.

A z jakých tras můžete vybírat? Určitě si vyberou jak nároční turisté, tak rodiny s dětmi.

Po trati hlavního Běhu za sedmizubým hřebenem – 12 km

Náročnější trasa kopíruje trať hlavního Běhu za sedmizubým hřebenem.

Zajímavé body na trase: Westernové městečko, hráz Vodního díla Boskovice, Arboretum Šmelcovna, Zahradnictví Lebiš, Pilské údolí, židovská čtvrť, zámek Boskovice

Doubravský okruh – 7 km

Jedná se o méně náročnou trasu. První část vede rovněž po trati hlavního běhu, ale z městské části Bělá se turisté vrací na Masarykovo náměstí a je vynechán úsek přes Pilské údolí a židovskou čtvrť. Zajímavé body na trase: Westernové městečko, hráz Vodního díla Boskovice, Arboretum Šmelcovna, Zahradnictví Lebiš.

Hradní okruh – 6 km

Jedná se o náročnější trasu z hlediska převýšení.

Zajímavé body na trase: zámek Boskovice, zámecký skleník, letní kino, Vyhlídka, hrad Boskovice, Pilské údolí.

Oborský okruh – 4 km

Jedná se o méně náročnou vyhlídkovou a procházkovou trasu s menším převýšením.

Zajímavé body na trase: Židovská čtvrť, zámecká obora, židovský hřbitov, synagoga maior

Po trati běhu na 2,5 km (zkrácená) – 2 km

Nenáročná trasa vychází z tratě běhu na 2,5 kilometru. Je vynechán okruh po Kpt. Jaroše, v židovské čtvrti se z ulice Velenova jde přes ulici U templu k synagoze maior a mikve a potom ulicí Zborovská na Masarykovo náměstí.

Zajímavé body na trase: Muzeum Boskovicka, zámek, zámecká zahrada, synagoga maior.

První máj můžete letos strávit v Boskovicích nejen příjemnou procházkou nebo turistickým pochodem, ale můžete se také příjemně pobavit připraveným kulturním programem, fandit účastníkům hlavních běhů a samozřejmě ochutnat nabízené občerstvení. A rozkvetlou třešeň nehledejte – přímo na náměstí bude Strom lásky!

Podrobný program 5. ročníku Boskovických běhů i popis projektu Turisté jdou s námi najdete na www.sportujsnami.cz.

Jaroslav Parma

Boskovické běhy

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky