Listy regionů
7Dub/140

Beseda „od srdíčka“

Každý čtvrtek navštěvuji společně se spolužačkami v rámci pedagogické praxe školní družinu základní školy na Sušilově ulici v Boskovicích. Snažíme se, aby čtvrteční odpoledne bylo pro děti příjemné a zajímavé.

Březen je Měsíc knihy, a mě při této příležitost napadlo oslovit moji známou, paní spisovatelku Zuzanu Kopeckou, a požádat ji, zda by pro děti neudělala besedu. Velmi si cením, že si na nás i při svém velkém časovém vytížení našla čas a 20. března 2014 děti ve školní družině navštívila.

Děti se na besedu těšily, některé si přinesly i autorčiny knížky. Poslechly si milé vyprávění o vydaných knížkách, proložené vtipy a hádankami. Všechny zaujatě poslouchaly. Paní spisovatelka vyprávěla, jak vydala první knížku „Básničky od srdíčka“, na ni navazovaly „Hádanky od srdíčka“. Nepíše jen básničky, ale také pohádky uspořádané v knize „Špalíček pohádek“. Napsala také knížku receptů „Dětská kuchařka“, ve které si přijdou na své i malí kuchaři. Není jen spisovatelka, ale i ilustrátorka, pěknými obrázky vyzdobila knihu Vlastimila Peška „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“.

Děti projevily velký zájem a zahrnuly paní spisovatelku mnoha dotazy. Zajímavé postřehy a nápady pro naši praxi jsme se dozvěděly i my, studentky. Na závěr jsme všichni jako malý dárek dostali časopis Míša, kterého je Zuzana Kopecká autorkou .

Dnešní odpoledne se líbilo všem, studentkám Střední pedagogické školy v Boskovicích, a dětem, které si kromě spisovatelčina autogramu v časopise odnesly i mnoho nových informací a zážitků

Eva Sedláková, studentka 4.A oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika

Střední pedagogická škola Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky