Listy regionů
9Dub/140

Boskovické běhy 2014 – Přípravy finišují!

Nejsou vidět desítky a stovky hodin práce hlavního přípravného týmu, ale výsledek se vždy odrazí v celodenním programu Boskovických běhů. Pro letošní jubilejní pátý ročník Boskovických běhů se pořadatelé snaží, aby nejen běhy samotné, ale i doprovodný program, byly zase o něco lepší, než v minulosti.

Rekordní registrace

Je nám potěšením oznámit, že výhodné registrace využilo do konce března více než 900 běžců, což je dosavadní rekord běhů. Například v loňském roce se k tomuto datu zaregistrovalo 500 běžců.

On-line registrace na Boskovické běhy ale samozřejmě pokračuje dál.

Chtěli bychom upozornit zejména rodiče na to, že on-line registrace dětí je výhodnější a klidnější, než až v den závodu těsně před startem. Navíc je možné, že pořadatelé, s ohledem na vymezenou časovou kapacitu pro dětské běhy, budou muset omezit jejich kapacitu a v den závodu se již nebude možné na některé dětské tratě registrovat.

Pěveckou hvězdou bude JANEK LEDECKÝ

Od 14.00 hodin vystoupí na hlavním pódiu letošní pěvecká VIP osobnost Janek Ledecký. V průběhu dne se ale představí i boskovičtí umělci – dvakrát předvede své umění taneční skupina Body Rockers Squad, po startu hlavního běhu zahraje a zazpívá na hlavním pódiu skladatelka a zpěvačka Romana Staníčková. V 16.15 a v 17.15 zahrají návštěvníkům běhů populární Třetí zuby. Pro zájemce je ještě připraven od 12.40 hodin workshop zumby.

VIP osobností bude opět olympijský vítěz – DAVID SVOBODA

Mezi VIP osobnostmi již Boskovické běhy hostily běžkyni Olgu Oldřichovou-Šicnerovou, která se stala patronkou Boskovických běhů, olympijské vítěze Martina Doktora a Kateřinu Neumannovou. Letos se můžete těšit na dalšího olympijského vítěze.  Moderní pětibojař David Svoboda získal zlatou olympijskou medaili v roce 2012 v Londýně a v roce 2010 se stal i Mistrem Evropy. Je členem ASC Dukla Praha.

Boskovické běhy podporují projekty Stromu lásky

Na Boskovické běhy navazují další podpůrné projekty. Nejstarším je projekt Trénuj s námi, který připravuje zájemce na zdolání hlavního běhu. Loni v září byl zahájen projekt Děti sportují s námi zaměřený na atletickou přípravu nejmenších. Účastníci tohoto projektu předvedou své umění na hlavním pódiu v 11.40 hodin. Nejnovějším projektem je soutěž pro základní školy o nejpočetnější výpravu  - Školy sportují s námi. Aby se školy mohly soutěže zúčastnit, musí vybrat alespoň 20 žáků, kteří budou reprezentovat danou školu a provedou běžnou přihlášku prostřednictvím on-line registrace včetně úhrady startovného. Vyplněnou přihlášku musí škola odeslat nejpozději do 25. dubna 2014 na e-mail behzasedmizubymhrebenem@seznam.cz

Pořadatelé ale mysleli i na ty, kdo neradi běhají, ale rádi chodí. V rámci projektu Turisté jdou s námi jsou připraveny trasy v délce od dvou do dvanácti kilometrů, které úplně nebo částečně kopírují tratě Boskovických běhů. Odměnou bude účastníkům unikátní turistická vizitka, kterou nejde koupit nikde a nikdy jinde, než 1. května na Boskovických bězích.

FOTOGRAFUJETE rádi?

Pořadatelé Boskovických běhů hledají fotografy amatéry, kteří by se chtěli na Boskovických bězích stát oficiálními fotografy. Nabízí vstup do míst veřejnosti nepřístupných, tričko pro dobrovolníka a samozřejmě možnost aktivně se zapojit do dění Boskovických běhů.

Pro více informací nebo přihlášku, pište na e-mail: info@sportujsnami.cz.

Hledáme DOBROVOLNÍKY

Boskovické běhy by se nemohly uskutečnit bez pomoci mnoha dobrovolníků. Proto pořadatelé přijmou do svého týmu všechny dobrovolníky, kteří by měli zájem se jakýmkoliv způsobem podílet na úspěšné přípravě a organizaci Boskovických běhů 2014. Podrobné informace najdete na webu www.sportujsnami.cz v sekci Pro dobrovolníky.

Jaroslav Parma

Boskovické běhy 2014

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky