Listy regionů
29Dub/140

Český pohár MTB Teplice

Závodníci Moravec teamu absolvovali první závod Českého poháru horských kol, který se uskutečnil v sobotu 19. Dubna 2014 v severočeském lázeňském městě Teplice. Trať doslova namotaná v lesoparku obsahoval spoustu náročných příkrých stoupání a sjezdů s ostrými vracečkami, kořeny a kameny. Při pátečním deštivém a tedy i blátivém tréninku se náročnost okruhu ještě násobila. V sobotu však již nepršelo a vykukovalo sluníčko, což trať oproti tréninku trochu zlehčilo a přidalo na rychlosti. Žáci a žákyně startovali v 9 hodin jako první kategorie a na zkráceném okruhu se jich prohnalo téměř sto. Obě kategorie museli absolvovat dvě kola, zatímco moravcovské dívky Tereza Obořilová (8.) a Anna Zemánková (15.) byly v cíli spokojené, žáci Tomáš Tlamka (44.) kvůli defektu a Michal Šmída (51.) po pádu s uvolněným zadním kolem bojovali nejen se soupeři, ale především s technikou.

Kategorie Expert patří mužům, kteří pracují či studují a nemají tak profesionální zázemí pro absolvování přípravy a závodů v elitní kategorii. I zde má Moravec team kvalitní zástupce Tomáše Tlamku(4.), který od začátku jezdil ve vedoucí skupině, aby v posledních metrech závodu na tři plnohodnotná kola přijel se ztrátou pouhých 14 sekund. Petr Bořil (6.)se už v pátek necítil dobře, možná nastupující viróza naštěstí nezabránila jeho startu a v cíli z toho bylo pěkné 6. Místo, se kterým ale Petr spokojený nebyl.

Druhým rokem se v kadetech 15-16 let pohybuje Dominik Prudek (11.), výborný technik získával v technických pasážích a ztrácel v náročných výjezdech, ztráta 3 minut na vítěze v třičtvrtěhodinovém závodu a především jedenáctá příčka je vynikajícím výsledkem. Na druhé straně startovního pole se pohyboval nováček Jan Šmída (52.), který po loňských Boskovicích startoval v Českém poháru teprve podruhé a prozatím sbírá zkušenosti s takto náročnými závody.

Náročných pět okruhů jeli junioři, se závodem přes 1:15 se museli vypořádat i naši dva prvoročáci. Lépe se vedlo Jiřímu Štěpaníkovi (30.), který se dostal do bodované třicítky nejlepších, o něco hůře pak Patrikovi Kolářovi (37.). Loni poprvé absolvoval juniory i Lukáš Gregor (DNF), který jako jediný z výpravy nedojel do cíle.

Vrcholem pohárového dne pro Moravec team byl rozhodně společný start žen, juniorek a především kadetech. Do bikového pelotonu nejdříve zasáhla v elitních ženách Eva Zemánková (33.), která po odmlce způsobené vleklými zdravotními potížemi v silné konkurenci závodnic ze šesti států neměla moc šancí probojovat se více dopředu. Opravdu ZLATÝM hřebem byl pro nás závod kadetek. Stejně jako v cyklokrosu i na horských kolech se souboj zúžil jen na dvojici Denisa Lukešová a Adéla Šafářová (1.), v obou kolech stále spolu a na cílové pásce finiš s pouhopouhými 4 sekundami rozdílu ve prospěch naší členky. I druhá naše kadetka Věra Nezvedová (21.) dorazila ve zdraví do cíle. Celý pohárový program uzavírali elitní muži na čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým. Do této skupiny přímo moravci nezasahují, ale už zde mají svého odchovance Radima Kováře (25.), který navíc patří ještě do kategorie pod 23 let, kde skončil v cíli na 10. místě. Závodníky nyní čeká start na závodech Poháru Drahanské vrchoviny a to v rychlém sledu za sebou – 26. 4. Valchov, 3. 5. Spešov a 11. 5. Benešov, po kterém následuje druhý Český pohár v jizerském

Bedřichově, kde se pojede zároveň i závod ve sprintu pro všechny kategorie.

Fotogalerie: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2014.04.19._Cesky_pohar_MTB_Teplice/

Reportáž: http://mtbs.cz/clanek/teplickou-ouverturu-cp-ovladl-kulhavy-prekvapil-nesvadba/kategorie/cesky-pohar-xc/rubrika/xc?page=2

Výsledky: http://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1140

Erik Řezník

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky