Listy regionů
21Dub/140

Druhá anglická burza v ZŠ Boskovice pracoviště Slovákova

Přestože páteční podvečer je dobou,kdy se dveře škol již zavírají a většina rodin se chystá na víkend, v budově základní školy Slovákova tomu v  pátek 4.4. bylo úplně jinak! Jídelna školy teprve o čtvrté ožívá čilým ruchem…Po loňském úspěšném prvním ročníku zde školní družina pořádá druhé pokračování Anglické burzy, ke které jsme minulý rok našli vzor právě za hranicemi naší země - v anglických školách.

Celé burze i letos předcházela pečlivá příprava, kdy si děti v době svého odpoledního pobytu v družině vytvářely a malovaly své prodejní stánky. Doma pak s rodiči vymyslely, co nabídnou k prodeji kupujícím - podle toho dostaly stánky svoje názvy. A tak jste zde v pátek mohli navštívit např.Janíčkovy hračky,Mišmaš u Nikyho, Adélčiny dobroty, Obchůdek u oříšků, Minishop Elišky a Šárky, Ječmínkovo bistro,Tuti fruti čaje Járy a tatínka atd.….celkem 31 barevných stánků plných sladkých i slaných dobrot, domácích výrobků a všeho, co děti s rodiči dokázali vymyslet. Však na tři stovky návštěvníků mělo alespoň z čeho vybírat!!

Součástí burzy opět byla Družinová kavárnička, kde si mohli všichni účastníci po nákupech posedět,dát si zdarma kávu, čaj či limonádu s dobrým zákuskem, odpočinout si a popovídat. Na malé a velké návštěvníky i letos čekala malá jarní dílna, kde si mohli opět zdarma vyrobit ozdůbku do květináče- velikonoční ovečku a nebo rovnou celé stádo.

Celá burza probíhala ve velmi  milé atmosféře a když nám šero a přítmí za okny připomnělo, že večer je tady, ani se nám domů nechtělo. Přesto jsme se nakonec rozešli s příjemným pocitem, že hlavní cíl a smysl celé akce byl splněn – děti se důkladně procvičily v počítání, prodejci měli téměř vyprodáno, nakupující si spokojeně nesli plné tašky, ale hlavně…díky našim neuvěřitelně šikovným a vstřícným rodičům jsme se společně s dětmi pobavili tak, že na tento pátek budeme určitě dlouho vzpomínat…děkujeme!!!

Velké díky posíláme také vedení našeho pracoviště, skupince žáků 9.tříd a všem, kteří nás v pořádání Anglické burzy podpořili a pomohli.  Tak se na Vás všechny těšíme zase příště…!!

Text Alena Koutná, snímky Gabriela Klevetová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky