Listy regionů
2Kvě/140

Boskovice získaly za MPZ Cenu ministryně pro místní rozvoj

Ve čtvrtek 17. dubna se ve Španělském sále na Pražském hradě vyhlašovaly Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace Městských památkových rezervací (MPR) a Městských památkových zón (MPZ). Ceny jsou vyhlašovány v rámci slavnostního setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Akci pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Český národní komitét ICOMOS, Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky a Správou Pražského hradu.

Na toto vyhlašování jsou pozváni zástupci z měst, která zvítězila v krajských kolech. Boskovice obhájily loňské prvenství v Jihomoravském kraji a na vyhlašování město zastupoval starosta Jaroslav Dohnálek, referentka regionálního rozvoje Aneta Sedláčková a referent pro styk s veřejností Jaroslav Parma. V předchozích ročnících byla ze 14 vítězů krajských kol nominována 3 města na titul Historické město roku a z nich bylo vybráno Historické město roku.

V letošním roce došlo ke změně. Po předání cen krajským vítězům byla oceněna dvě města Cenou ministryně pro místní rozvoj, spojenou s finančním příspěvkem 100 000 Kč. Tuto ceny získaly město Boskovice a městská část Praha 2.

Historickým městem roku 2013 byla vyhlášena Chrudim. Ceny vítězům předávali ministr kultury Daniel Herman a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky