Listy regionů
5Kvě/140

BOSKOVICKÉ BĚHY PŘEKONÁVALY REKORDY

Ve čtvrtek 1. května 2014 se na Masarykově náměstí v Boskovicích konal 5. ročník sportovně-společenské akce Boskovické běhy, kterou pořádá občanské sdružení Sportuj s námi.

Již průběžné termíny výhodných registrací naznačovaly, že by se letos pořadatelé mohli dočkat rekordní účasti. Připomeňme si jen, že k 31. 3. 2014 bylo již přihlášeno 900 běžců.

Konečné součty nakonec opravdu rekordní byly:

Během 5. Boskovických běhů bylo čipovou metodou změřeno celkem 1 065 běžců a je to tak poprvé, kdy tento počet překročil hranici tisíc běžců.

K tomuto počtu je potřeba připočítat:

- asi 300 dětí, které běžely s rodiči nebo samostatně bez čipů

- téměř 200 běžců v Lidovém běhu, kam se běžci neregistrují.

Aktivně běžecky se tedy letos do Boskovických běhů zapojilo téměř 1 600 běžců!

Za rekordní lze považovat i 244 účastníků nového projektu Turisté jdou s námi. Obrovský zájem mezi turisty z celé České republiky vyvolala možnost získání unikátní turistické vizitky Boskovických běhů. Tu totiž bylo možné získat jen v den konání běhů. Zaregistrovali se turisté z Prahy, Kladna, Liberce, Českých Budějovic, Plzně, Turnova, Trutnova, Ostravy, Svitav a mnoha dalších vzdálených míst naší vlasti a samozřejmě z Boskovic a okolního regionu. Všichni byli nadšeni možností projít si části tratí nebo celé tratě Boskovických běhů. Ve svém poděkování to na závěr Boskovických běhů vyjádřil i náměstek hejtmana JMK Stanislav Juránek, který letos nemohl běžet, ale jako turista si prošel jednu z tratí a i to podle něj mělo své kouzlo a hlavně to byla příležitost pro všechny, kterým se nechce běhat.

Další letošní novinkou bylo představení hymny Boskovických běhů. Těsně před startem hlavního závodu ji zazpíval pěvecký sbor. Druhá sloka hymny vyprovázela rekordní počet 623 běžců na trať hlavního závodu – Běhu za sedmizubým hřebenem.

Velké sympatie si svým skromným vystupováním získala letošní VIP osobnost - olympijský vítěz v moderním pětiboji z roku 2012 v Londýně David Svoboda. Rozdal mnoho autogramů i ceny nejlepším běžcům a týmům z hlavního závodu.

Velký zájem diváků i běžců vyvolal i koncert Janka Ledeckého, stejně jako ostatní vystoupení v rámci připraveného programu a například workshop zumby roztančil půlku Masarykova náměstí.

Výsledky všech běhů najdete v níže uvedeném odkazu, takže na tomto místě se jen patří uvést, že v hlavním závodě - Běhu za sedmizubým hřebenem - obhájil loňské prvenství Robert Krupička před Danielem Orálkem, na šestnáctém místě byla nejlepší žena Pavla Zahálková. V soutěži týmů zvítězil AUTO RZ BOSKOVICE.

Velké poděkování pořadatelů patří všem partnerům, kteří se zasloužili o to, že se 5. Boskovické běhy mohly uskutečnit.

5. Boskovické běhy připravilo občanské sdružení SPORTUJ S NÁMI ve spolupráci s městem Boskovice a Jihomoravským krajem

Generálním partnerem byl SALOMON

Hlavními partnery 5. Boskovických běhů byly: Rodina Mensdorff-Pouilly, MINERVA BOSKOVICE, a.s. a Pivovar Černá hora

Text: Ing. Jaroslav Parma