Listy regionů
27Kvě/140

Pomáháme! Sportujeme! Poznáváme! Veřejná cyklotour Na kole dětem napříč Českou republikou startuje již po páté. Neváhejte a přidejte se.

Tradiční a oblíbená veřejná charitativní cyklotour Na kole dětem má na programu 5. ročník. Ve dnech 4. - 14. června vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu, která v tomto ročníku bude opět křižovat území České republiky. K cyklotour, jejíž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se jako obvykle přidá i celá řada známých osobností. V pelotonu se promítne Prof. Pavel Pafko, Prof. Jan Pirk, ultramaratonec, který zdolal RAAM Svaťa Božák, badmintonista Petr Koukal, talentovaný mladý paralympijský reprezentant ČR Ivo Koblasa a spousta dalších. Přidat se může každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V partnerských městech, v nichž peloton zastaví, na všechny zúčastněné čeká vřelé přivítání společně s bohatým doprovodným programem. Na náměstích bude mluveným slovem a vtipnými příběhy provázet oblíbený člen výpravy Vojta Polanský. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR.

„Pátý ročník cyklotour Na kole dětem nebude ve spoustě věcí nový, jak jsme v předchozích ročnících říkávali, spíše malé vychytávky.“ říká koordinátorka projektu Iveta Trubirohová. „Linie projektu je nastavena a dobře funguje. Letos bychom chtěli jako bonus více upozornit na krásy míst, které projedeme. Aby si všichni odnesli dobrý pocit, že pomohli a také poznali nová zákoutí naší krásné vlasti.“ dodává. Desetietapová jízda, které má délku neuvěřitelných 1461 km, bude zahájena kratším prologem z Brna do Znojma. Peloton projede 351 městy a obcemi. „Kromě již tradičního výšlapu na Praděd čeká na účastníky nová výzva, a to výjezd na Pustevny. Cyklisté se mohou těšit na poznání Jeseníků i mimo nejznámější střediska. Projedeme Krnov, Město Albrechtice, Králíky. Zastavíme v Holicích u památníku cestovatele Holuba. Mnoho měst navštívíme opakovaně, Zlín, Žatec, Mělník, Bruntál a tradiční finální Aš. Na trase budou roviny i pořádné terénní vlnky,“shrnuje PR koordinátorka Martina Střížová. To, že se rok od roku zvyšuje účast svědčí o tom, že akce má smysl. Za loňský rok bylo pro děti získáno vice než 800 tisíc korun. „Díky projektu mohou jet děti na rekondiční pobyty, lidé se mohou setkávat, poznávat krajinu a mají také možnost si uvědomit, že pohyb je ta nejlepší prevence na vše. Dost lidí neujelo v prvním ročníku od města k městu, dnes jezdí celou tour,“ uzavírá vedoucí projektu Josef Zimovčák s úsměvem a radostí ve tváři.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky