Listy regionů
12Kvě/140

Řízená degustace piv v Muzeu Boskovicka 25. 4. 2014

Muzeum Boskovicka ve starobylé Rezidenci je klidným místem, kde se návštěvníkům zastaví čas. Především v prvním patře, tam se nachází nová expozice, jež na příchozí dýchne dávnou minulostí regionu.

V pátek 25. dubna probíhala v pravém přízemí ojedinělá akce vymykající se všem zažitým zvyklostem. Cinkání sklenic prozrazovalo řízenou degustaci pěnivého moku - tolik oblíbeného piva.

Představila se nově otevřená pivotéka a vinotéka Salena v Boskovicích se svým sortimentem. Návštěvníci mohli ochutnat piva známých, neznámých značek a nejrůznějších chutí.

„Vítám všechny na akci v rámci výstavy Když se v Boskovicích vařilo pivo,“ oslovil návštěvníky historik Muzea Boskovicka Mgr. Petr Vitámvás. Je pro Vás připravena ochutnávka piv z českých a moravských pivovarů.“

Pokračoval Ing. Jiří Elbl: „Pro dnešek jsem vybral klasičtější piva z menších pivovarů. Mám zde devět druhů nepasterovaných piv, pasterizace neškodí, slouží ke zvýšení trvanlivosti nápojů.

Pro zájemce byl připraven černý chléb a sýr pro přerušení chuti mezi jednotlivými košty. Každý mohl vyzkoušet hořká, smíšená i sladká piva plzeňského typu s různým procentním množstvím alkoholu vždy asi dva decilitry každého vzorku.

„Sudová piva mívají lepší chuť,“ upřesnil Jiří Elbl a pokračoval: „95% českých piv jsou vařená klasicky z českého chmele, žatecký je nejdražší. Velmi dobré pivo podle mě je posledních šest let z Poličky. Litovel naopak vyrábí skvělé nealkoholické citronové černé pivo. Jedenáctky a dvanáctky se svorně označují jako světlý ležák. Dvoudecová dvaatřicítka Kocour z Varnsdorfu stojí 150 korun. Na prodejně ji teď máme. Specifikou Česka je, že lahvové pivo je levnější než sudové. Desítky příliš rád nemám, na prodejnu si jejich druhy pečlivě vybírám.“

Návštěvníci si během degustace nejen pochutnali, ale dozvěděli se i mnoho nového ze světa piva, jeho výroby a konzumace.

Závěrem mi Jiří Elbl upřesnil: „Původně jsem se věnoval počítačům. Ty jsou nuda, tak jsem se dal na pivo,“ odpověděl s humorem. „S manželkou jsme se dohodli, že zkusíme vinotéku, pivotéku. Prodáváme to, co máme rádi. V zahraničí jsme před časem poznali široký sortiment, dnes už je to možné i u nás. V naší nově otevřené prodejně na Sokolské ulici máme tři sta padesát druhů piv, do léta chceme mít v sortimentu pět set. Mně chutná Polička, je hořkosladká. Zvláštností na prodejně je pivo z Belgie vyrobené šampaňskou metodou. Z Česka mám nejvzdálenější piva z Rakovníka a Strakonic.“

Druhá degustace se uskuteční 23. května, kdy budou představeny minipivovary a jejich výrobky, třetí v červnu se bude zabývat pivními styly a silnějšími speciály.

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky