Listy regionů
23Čvn/140

Blanenští gymnazisté navštívili Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze

Německé velvyslanectví v Praze otevřelo 12. června 2014 své brány široké veřejnosti. Studenti blanenského gymnázia využili této příležitosti k prohlídce historických prostor sídla velvyslanectví v Lobkovickém paláci a k účasti na bohatém programu - setkání se známými osobnostmi a připomenutí 25. výročí událostí roku 1989, kdy se několika tisícům uprchlíků z tehdejší NDR podařilo přes velvyslanectví dostat na svobodu. Zaujal rozhovor s mladou zpěvačkou Debbi, bývalou účastnicí soutěže „Česko hledá superstar.“

Odvážnější studenti se pokusili interaktivně zapojit do zpracování kvízu o událostech podzimu 1989 na velvyslanectví. Pestrý doprovodný program čekal na návštěvníky i v zahradě Lobkovického paláce – mohli si zde nasprejovat vlastní graffiti na „Berlínskou zeď“ a vyfotit se před ní v trabantu, zahrát si ve fotbalové aréně nebo se informovat u stánků přítomných česko-německých organizací o jejich nabídce. Získali tu cenné informace o možnostech studia, stipendiích a pobytech v Německu, jazykových kurzech, česko-německých aktivitách atd.

Stále vyšší procento německy mluvících firem v České republice hledá spolupracovníky, kteří hovoří německy a dobrá znalost němčiny zvyšuje šance na rozvoj jejich kariéry. Výuka němčiny, stejně tak jako výuka širokého spektra dalších cizích jazyků, je na Gymnáziu v Blansku vedena zkušenými aprobovanými učiteli, kteří nabízejí nové metody výuky německého jazyka a kvalitní studijní materiály s německou tématikou, aktivní využití moderní audiovizuální techniky i digitálních učebních materiálů ke studiu němčiny, účast na projektech apod.

Návštěva velvyslanectví Spolkové republiky Německo je tak dalším střípkem do ucelené mozaiky kvalitního cizojazyčného vzdělávání na gymnáziu.

Mgr. Jana Žilková

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky