Listy regionů
12Čvn/140

CO VYPRÁVĚLA HOUPACÍ SÍŤ… aneb DRUHÉ MALÉ ČTENÍ SE SPISOVATELEM JIŘÍM ŠANDEROU

Jistě si právě říkáte,že houpací síť vyprávět neumí ….Děti ze školní družiny na pracovišti Slovákova už ale od pondělí 19.května vědí,že i taková síť při každém pohoupání může potěšit zajímavým příběhem. Přijel nás o tom přesvědčit velmi milý a námi netrpělivě očekávaný host pan Jiří Šandera,spisovatel,který píše pro děti a je autorem celé řady veselých knížek. S některými z nich se děti blíž seznámily při pravidelném poobědovém předčítání,proto se na setkání s panem spisovatelem opravdu moc těšily a hned po přivítání ho zasypaly spoustou zvědavých otázek.

Už od prvních okamžiků bylo jasné,že si náš host s dětmi velmi rozumí a tak v příjemné atmosféře plynuly i další chvíle našeho odpoledne…povídání o tom,jak knížka pro děti vzniká-od prvního nápadu autora až po její vydání,hádanky s obrázky z nového leporela a pak hlavně ukázka a představení všech dosud vydaných knih a to zejména poslední z nich s názvem „Co vyprávěla houpací síť“.Knížka děti přivádí do kouzelné zahrady,kde rostlinky zažívají různá dobrodružství…volí svou královnu krásy,závodí v kutálení,přemýšlejí,jak se zbavit náramně pracovitého krtka a petrželka Modřinka vytrestá zlého kluka Darmodupa…poslední dva příběhy nám přečetl pan spisovatel osobně a děti pozorně naslouchaly,aby jim neuniklo ani jediné slůvko.

V pohodové náladě vymezený čas uběhl jako voda a nadešel čas rozloučit se … náš host na závěr ještě dětem ochotně rozdal své podpisy a věnování do knížek i památníků a nám nezbývalo než ze srdce poděkovat panu Jiřímu Šanderovi za laskavé a milé setkání s ním a s jeho knížkami,na které budeme dlouho vzpomínat.

Naše školní družina Druhým malým čtením splnila další úkol vyplývající z jejího členství v celostátní kampani Celé Česko čte dětem.Tento školní rok v červnu nás čeká ještě poslední třetí tzv.Velké čtení s některou z populárních osobností. Loni u nás četl a koncertoval Petr Bende a kdo za námi přijede letos?

Nechte se překvapit…

Za děti a vychovatelky ŠD Slovákova Boskovice

Alena Koutná

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky