Listy regionů
23Čvn/140

Do Kunštátu přijedou fotbalové hvězdy. Šmicer, Vízek, Novotný a další

Fotbalisté Ladislav Vízek, Jiří Novotný, Vladimír Šmicer, Michal Horňák, Vratislav Lokvenc, Libor Sionko či Jiří Jarošík, herci Jakub Kohák, Roman Skamene a další se představí v sobotu 28. června 2014 na fotbalovém hřišti v Kunštátě, kde se v rámci oslav 80 let kunštátské kopané střetnou s kunštátskými legendami.

Součástí Kunštátské fotbalové pouti, která startuje od 9:00, bude i turnaj žáků a zápas mezi Kunštátem a výběrem OFS Blansko. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky policejních psů, taneční vystoupení, ocenění zasloužilých členů a sponzorů a předání poháru přípravkám za vítězství v okresním přeboru. Pro děti je připraven dětský koutek, skákací hrad a soutěže s fotbalovou tematikou.

Hlavní zápas je na programu v 16:00, poté následuje autogramiáda přítomných fotbalistů a herců, diskotéka, promítání fotografií a filmových ukázek z historie klubu a projekce osmifinálového zápasu mistrovství světa.

Něco málo z historie…

V letošním roce slaví kunštátský fotbal 80 let. První zápasy odehrál klub na pronajatých loukách pod sochou T. G. Masaryka v Rudce. Slibně se rozvíjející sport přerušila válka, po nadšení z konce světového konfliktu zavládlo rozčarování, protože nebylo kde hrát. Další rozvoj kunštátské kopané začal až s vybudováním nového hřiště začátkem 50. let.

Kunštát se dlouhodobě pohyboval v okresních soutěžích. Až v roce 1981 poprvé postoupil do I. B třídy a v krajských soutěžích setrval bez přestávky dodnes. K neúspěšnějšímu období patří roky 1997/1998 a 1999-2003, kdy hrál krajský přebor. Za úspěšným tažením stál především Jan Koďousek, který byl po dlouhá léta duší kunštátské kopané. Na pár let se Kunštát podíval až do I. B třídy, nyní klub hraje druhým rokem I. A třídu. Od roku 1994 má Kunštát travnaté hřiště. V roce 2004 byly otevřeny nové kabiny a v loňském roce nová tribuna.

V Kunštátě působila řada skvělých fotbalistů. Rudolf Tandler - mistr ČSSR staršího dorostu a dlouholetý hráč druholigového Bohumína, Miroslav Uvízl - bývalý hráč Zbrojovky a Sparty, Milan Klíma - bývalý hráč Královopolské Brno, z těch mladších Jan Doležel - reprezentant do 17 let a mnoho dalších...

Program oslav 80 let kopané v Kunštátě

Sobota 28. 6. 2014

9:00 Turnaj žáků

12:30 Doprovodný program

13:30 Kunštát muži - výběr OFS Blansko

15:00 Doprovodný program

16:00 All Stars team Výběr hvězd - Kunštátské legendy

18:00 Autogramiáda, diskotéka, promítání fotografií a filmových ukázek z historie klubu

22:00 Projekce zápasu fotbalového MS.

Další: dětský koutek, skákací hrad, soutěže s fotbalovou tematikou

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky