Listy regionů
10Čvn/140

Nemocnice Blansko potřetí bojovala za zdravá prsa

Nemocnice Blansko se již potřetí aktivně zapojila do boje proti rakovině prsu. V souvislosti s celosvětovým Avon Pochodem, který se uskuteční v sobotu 14. června v Praze, uspořádala 3. června v Blansku na náměstí Republiky „růžovou akci“ s názvem Boj za zdravá prsa.

Akce si dala za cíl zviditelnit problematiku onemocnění rakoviny prsu a vyzdvihnout velký význam mamografického vyšetření v boji s touto zákeřnou chorobou. I v tomto případě totiž platí, že nejúčinnější a přitom nejsnazší metodou je prevence.

Na „růžovém“ náměstí Republiky mohly příchozí ženy využít možnosti nechat si odborně poradit od lékařů radiodiagnostického oddělení blanenské nemocnice k problematice rakoviny prsu. Stejně jako v loňském roce nechyběla ani ukázka samovyšetření prsu, kterou zajistil Klub Diana Brno. Klubu Diana patří velké díky za účast! Ženy si také rezervovaly poukázku na mamograf či ultrazvukové vyšetření zdarma.

V doprovodném programu vystoupil Tony Žák: Juke Box Live, proběhla ukázka sportovního aerobiku, skupinová choreografie Cvicsnami.cz a ZUMBA a módní přehlídka spojená s exhibicí finalistek Dívky ČR. Velký zájem byl o kosmetický koutek s poradenstvím od profesionální kosmetičky Žanety Odehnalové. Nejmenší se vyřádili na skákacím hradu.

Součástí akce byl také prodej výrobků s růžovou stužkou, jejichž výtěžek putuje na boj proti rakovině prsu. V Blansku se podařilo vybrat téměř 7 tisíc korun. Získané peníze jsou využívány například na bezplatnou Avon linku proti rakovině prsu 800 180 880, výzkum, dotování vyšetření prsu v hodnotě dvou set korun, aj.

Organizátoři akce - Nemocnice Blansko a společnost Avon - děkují všem, kteří se i přes nepříznivé počasí na blanenské náměstí dostavili a podpořili správnou věc.

Nemocnice Blansko je součástí sítě mamografických screeningových center v České republice s mottem „Nejlepším lékem na rakovinu prsu je její včasný záchyt!“. V České republice je každoročně diagnostikováno více než šest tisíc nových případů onemocnění. Na následky karcinomu prsu přitom v tuzemsku každoročně zemře přibližně dva tisíce žen. Mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii dvacet až čtyřiapadesát let pak zaujímá karcinom prsu první místo, a to i přes fakt, že je poměrně snadno léčitelná (až 92 % pacientek!), pokud je nádor odhalen včas.

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky