Listy regionů
13Čvn/140

Ohlédnutí za sobotním putováním za kamennými svědky minulosti

Sobota 7. června slibovala krásné slunečné počasí. A také bylo. V Lysicích se nás sešlo 17 poutníků (6 Obora, 1 Blansko, 10 Lysice). Byli jsme zvědaví a natěšeni, kam nás Jiří Vymětalík zavede.

TRASA: Lysice, obchoďák Komenského ul. - nám. Osvobození, památník padlých, Mariánský sloup - Horní náměstí, hraniční kámen D L vedle radnice (Drnovice, Lysice) - zámek, nádvoří-hraničník DRNOWICZ KVNSTAT 1600, lapidárium- křížový kámen Oldřicha z Boskovic 1320 (Ulricus de Boskowitz), v průchodu cihly se značkami - zámeckou oborou k bývalé kašně - kostel sv. Petra a Pavla, farní dvůr - kolem hřbitova po Boskovické ul. k sv. Jánu - nedokončený dálniční nadjezd silnice Lysice-Krhov - podél tělesa nedálnice Vratislav-Vídeň k dokončenému deskovému mostu přes Lysický potok a polní cestu - po červené turotrase k mlýnu Hrázka - zpět ke hřbitovu a k obchodňáku - asi 6 km.

Jiří Vymětalík nám plánovanou dálnici také ukázal na dobových fotografiích. Vzhledem k úmornému teplu jsme si hraniční kámen mezi dřívějším okresem Kunštát a Blansko nechali pro příští vycházku. Máme se alespoň nač těšit... Počasí nám přálo, nálada byla výborná, setkali jsme se s milými a příjemnými lidmi. Zvládl to i skoro roční chlapeček..

Naše krajina je bohatá na zajímavé odkazy minulosti, v podstatě za humny a všude se dá dojít pěšky nebo se svézt na kole.

Jak se celé naše putování vydařilo, dokumentují fotografie. Již nyní se těšíme na říjnovou besedu s J. Vymětalíkem u nás na Oboře a na jaře 2015 spolu opět vzhůru do přírody za tajemstvími a dobrodružstvím

Mgr. Jana Trubáková, Obecní knihovna Obora

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky