Listy regionů
20Čvn/140

TALENT, VTIP A ELÁN – TO JE PAVEL HELAN!!!

Představte si dvě základní školy - první je úplně maličká malotřídní na vesnici, druhá veliká městská…. A právě takové dvě školy spojila, alespoň na dálku, ve stejný den společná myšlenka, jedna známá osobnost a jeden zážitek!

Školní družina v Boskovicích pracoviště Slovákova a základní škola v Šebetově patří k těm, které svým členstvím podporují celostátní hnutí „Celé Česko čte dětem“. Během školního roku děti v obou zařízeních pečlivě četly a plnily úkoly, které z účasti v kampani vyplývají. Odměnou jim pak bylo slavnostní odpoledne ve středu 11.června, kdy si obě školy pro svoji návštěvu vybral zpěvák, skladatel ,textař a finalista posledního ročníku soutěže ČeskoSlovensko má talent Pavel HELAN !!

Jeho příjezdu však v družině na Slovákové i v šebetovské školičce předcházela velmi pečlivá příprava. Děti se na tři týdny proměnily v detektivy, kteří měli za úkol vypátrat, kdože to za nimi vlastně přijede. Po loňském pátrání a návštěvě zpěváka Petra Bende už byli malí detektivové zkušení a tak měli letos k dispozici pouze fotografii a čtyři indicie, které jim mohli v odhalení hosta pomoct. Opět se tedy hledalo na internetových stránkách, v tisku, stříhalo se, lepilo, kreslilo či malovalo… Do pátrání se často zapojily i celé rodiny, děti usilovně shromažďovaly informace a těšily se, kdo nakonec uspěje jako nejlepší detektiv.

Ve středu 11.6. se děti i se svými rodiči sešli v obou školách - do Šebetova se Pavel Helan vypravil o něco dříve a v takřka rodinném komorním prostředí zahrál a zazpíval jak jinak, než naprosto skvěle.Pro děti měl v zásobě i veselou pohádku Ilji Hurníka, odměnil trojici nejlepších detektivů a po krátké autogramiádě už huráá do Boskovic!

Tady na něho čekal slavnostně vyzdobený venkovní areál u školní družiny ZŠ Slovákova a spousta zvědavých dětí i dospělých, kterým na jejich těšení nic neubralo ani horké letní počasí.

„Koupil jsem si Ajfoun, černý 4S, posílám zprávy vám, sdílím fotky z cest….“ - hned od prvních tónů Pavlova aktuálního hitu s názvem iBůh se přidaly i děti a o veselé přivítání bylo rázem postaráno. Ani tady nechyběla muzikantská pohádka, poté Pavel předal ceny všem úspěšným detektivům a dál už jen písnička střídala písničku. Náš milý host si všechny posluchače okamžitě získal profesionalitou a nesmírně sympatickým projevem, ukázal i neuvěřitelnou schopnost improvizace, kdy za ochotné asistence dětí rozehrál sérii písniček na přání i s rekvizitami a pohybovým doprovodem J.

Ve skvělé atmosféře probíhala i autogramiáda a děti vůbec neměly chuť Pavla pustit za dalšími povinnostmi, které měl před sebou. Ještě dlouho po jeho odjezdu ve všech dozníval krásný zážitek umocněný setkáním s člověkem, který na všechny zapůsobil nejen svým dokonalým hudebním projevem, ale i otevřenou duší a srdcem…. Děkujeme Pavle!!!

Za děti a vychovatelky ŠD Slovákova Boskovice Alena Koutná

Za děti ZŠ Šebetov Bc.Kamila Koutná 

Foto: Pavlína Henzlová, Kamila Koutná          

 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky