Listy regionů
4Čvn/140

Úspěchy baseballistů z Olympie Blansko

Olympia Blansko - muži

Další dvě cenná vítězství našich chlapů, tentokráte nad třebíčskými Nuclears.

V prvním utkání domáci tým, který měl k dispozici pouze deset hráčů, vedl na kopci Zdeněk Kocman. Jak už je u něj dobrým zvykem, jeho výkon byl naprosto dominantní a za 8 směn umožnil soupeři pouze dva body... Domácí od začátku udávali tempo a rozhodující úder přišel ve čtvrté směně, kdy Olympia zaznamenala 5 bodů a zápas prakticky rozhodla, konečné skóre zápasu bylo 7:2 a mimo vynikajícího Kocmana předvedl velice slušný výkon Jirka Šustal na pozici catchera.

Druhý zápas odstartoval na kopci Jakub Kostka a předvedl spolehlivý výkon. V šesté směně předával kopec Michalu Prudilovi s luxusním náskokem 9:2. Toho v šesté směně vůbec nepodrželo naše pole, které vyprodukovalo sérii chyb a výsledkem bylo snížení na 9:6, v zápětí však domácí opět zatlačili na pálce, zvýšili na 13 :6 a zápas tím rozhodli. Korekce hostů v deváté směně na 13:8 už na výsledku nic nezměnila. Olympia s přehledem Třebíč dvakrát porazila a s největší pravděpodobností ji vystřídá v tabulce na druhém místě..... Příští týden v neděli jedou hráči Olympia do Prahy, kde se utkají se Sabatem.

Olympia Blansko - mladší kadeti

Mladší kadeti Olympia Blansko dnes odehráli dvojutkání s Technikou Brno a připsali v sérii první vítězství.

Přestože to ráno vypadalo na katastrofu, nakonec jsme si užili. Když se ráno dostavilo ve stanovenou dobu pouze 9 hráčů, myslel jsem, že jsem ve špatném snu.

V prvním utkání nadhazoval Vojtěch Fabík a házel velmi dobře, na půldruhé směny jej v závěru vystřídal Vojtěch Pomazal. Bohužel jsme se opět nevyvarovali fatálních chyb v poli, kterých soupeř dokázal efektivně využít. Tam nás čeká ještě spoustu práce. Jistota na první metě, Adam Prudil, dělal víc, než bylo v jeho silách. Co však bylo velmi potěšitelné, byla naše práce na pálce - k našim stěžejním pálkařům se přidal výborně Vojta Fabík, který dvakrát skvěle odpálil prudce do zadního pole. Utkání jsme prohráli 8:13, ale vzhledem k sestavě to nebylo až tak marné.

Ve druhém utkání nastoupil v našem týmu mladičký Jiří Grossmann, který si dnes odbyl velkou prémiéru mezi mladšími kadety. A byl hráčem velmi platným - dva doběhy a zejména chycený aut v zadním poli, to jsou výborné Jirkovy zápisy v dnešním utkání. Na nadhozu začal Tomáš Fišer a podal velmi spolehlivý výkon, poslední dvě směny takticky s přehledem doházel Adam Prudil, který si tak mohl vychutnat poslední nadhoz v tomto utkání a vítězství 15:10.

Celkově: k našim třem základním pilířů PFP (Prudil, Fabík, Pomazal) se přidalo další F v podobě Tomáše Fišera a dalo tak základ možnému pevnému sdružení opor PPFF:)

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky