Listy regionů
22Čvc/140

Boural. V dechu 3,90 promile

Do sloupku oplocení v Senetářově na Blanensku narazil ve středu 16. července ve večerních hodinách šestadvacetiletý muž s osobním vozidlem BMW. Od této téměř banální havárie se ale začal odehrávat až neuvěřitelný kolotoč, který poukázal na to, o jak nezodpovědného řidiče se jednalo. Řidič totiž na místě nehody nezůstal a odjel domů do obce Ruprechtov na Vyškovsku. Teprve odtud nahlásil telefonicky dopravní nehodu.

Když přijeli policisté, dechová zkouška u něj byla pozitivní, v dechu měl 3,9 promile alkoholu. Dále však už odmítal s policisty spolupracovat. Pouze přiznal, že měl asi 6,5 litru jedenáctistupňového piva a jeden rum. Policisté také zjistili, že muž má zakázáno soudem řídit motorové vozidlo až do letošního září. Aby toho nebylo málo, policisté prověřují s majitelem auta, zda jej řidič nepoužil neoprávněně. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, škoda byla vyčíslena na asi 9 tisíc korun.

Řidič je nyní podezřelý ze spáchání dvou trestných činů - ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

por. Mgr. Iva Šebková

Zdroj: policie.cz

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky