Listy regionů
17Čvc/140

Děti sportují s námi – Vy sportujte s dětmi!

Občanské sdružení Sportuj s námi připravilo na školní rok 2013/2014 nový projekt Děti sportují s námi. Byla vytvořena koncepce dvou pilotních částí, které probíhaly v Boskovicích a v Blansku.

Pro Boskovice byla připravena mimoškolní Atletická příprava. Realizace se ujala Střední pedagogická škola Boskovice, vedoucím celého projektu se stal Mgr. Pavel Martínek, kterému pomáhaly studentky školy. Děti se scházely jednou týdně a celkem tak absolvovali 40 tréninkových jednotek. Základním cílem byl rozvoj pohybových schopností a dovedností dětí, motivací potom byl start na Boskovických bězích. Mladé sportovce také 4. prosince navštívil Mikuláš s anděly a čerty, 25. června proběhlo v zámecké zahradě v Boskovicích zakončení projektu spojené s plněním různých sportovních úkolů a předáním závěrečných vysvědčení absolventům. Dvanáct dětí z tohoto projektu také využilo nabídky účasti na sportovním táboře v obci Suchý.

Sportuj s námi připravilo na příští školní rok novinku – Gymnastickou přípravu dětí. Samozřejmě i nadále bude pokračovat Atletická příprava. Pokud byste chtěli zapojit do těchto aktivit svoje děti, neváhejte. Zápis již probíhá a zbývá jen několik volných míst do naplnění kapacity obou cvičení. Přihlásit své děti můžete na e-mail: sportujsnami5@seznam.cz.

Zaver_Bce_05

V Blansku probíhá pilotní část projektu Děti sportují s námi od února do srpna přímo v mateřských školách. Pořadatele velice potěšilo, že se do projektu přihlásilo sedm z osmi oslovených mateřských škol a že záštitu nad tímto projektem převzal místostarosta města Blanska Jiří Crha. V dosavadním průběhu proběhla v březnu na Střední pedagogické škole v Boskovicích ukázka možných atletických cvičení s dětmi předškolního věku, v průběhu měsíce dubna 2014 byly do mateřských škol dodány pomůcky pro atletickou přípravu a metodika cvičení. V květnu proběhla v hale ČKD Blansko kontrolní metodická činnost a diskuse s učitelkami mateřských škol. Vyvrcholením pilotní fáze bude v sobotu 30. srpna soutěž mateřských škol v Dětských bězích v rámci sportovně kulturní akce Půlmaraton Moravským krasem 2014 (PMK).

Od školního roku 2014/2015 bude probíhat pravidelné atletické cvičení v zapojených mateřských školách v rámci školního vzdělávacího programu.

Zaver_Bce_01

Připomínáme, že Dětské běhy na PMK jsou určeny pro děti od dvou do sedmi let. Každé dítě, které se zaregistruje a absolvuje trať, dostane speciální účastnické tričko a medaili. Zaběhat si mohou i rodiče – pokud nejsou trénovaní, využijí letošní novinku - Lidový běh na 800 metrů. Pro trénovanější je připraven Městský běh na 2,4 kilometru a hlavní trať Půlmaratonu Moravským krasem o délce 21,1 kilometrů. Na všechny běhy je možné se registrovat osobně v Informační kanceláři města Blanska (Rožmitálova 6) nebo v Městském informačním středisku Boskovice (Masarykovo nám. 1). Pořadatelé však doporučují pohodlnou on-line registraci na www. pulmaraton.com.

Pokud se zaregistrujete do 31. července 2014, můžete si vybrat registraci bez trička nebo s možností získat originální tričko a u Půlmaratonu Moravským krasem a Městského běhu funkční tričko Newline v dámském nebo pánském provedení. Od 1. srpna 2014 už bude možná jen registrace bez možnosti získání trička.

Blansko_ukázkové cvičení na ČKD_04

Všichni, kdo v sobotu 30. srpna 2014 přijdou na náměstí Republiky v Blansku, se mohou těšit nejen na běh, ale také na bohatý doprovodný kulturní program. Od 12.30 do 20.00 hodin se v programu vystřídají taneční vystoupení, vystoupení hudební skupiny Třetí zuby a koncert „Ondřej Hejma & Žlutý pes“. Děti se mohou těšit na skákací hrad, tvůrčí dílnu, megatrampolínu, soutěže a mnoho dalších překvapení.

Přijďte se na závěr prázdnin bavit a hlavně běhat!

Jaroslav Parma

Sportuj s námi o.s.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky