Listy regionů
3Čvc/140

Návštěva studentů Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Blansko v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem Boskovice

Ve středu dne 25. června 2014 se studenti 2. ročníku oboru obchodní akademie z Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Blansku (třída O2) vydali do pro ně neznámého prostředí MSSS Boskovice. Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem v Boskovicích uspořádal pro své obyvatele aktivizační Barevný týden. Ve středu byl den oranžový a naši studenti se mohli postarat o jednotlivé klienty a být jim nápomocni jak při přípravě na kulturní program v jídelně domova, tak i při následujícím grilování v krásných prostorách zahrady za domovem. Počasí od rána deštivé se nakonec umoudřilo a celá akce se mohla konat ve venkovních prostorách.

Kulturní program byl bohatý, tento den jej připravila ZUŠ Boskovice se svými žáky. Senioři mohli zhlédnout tanec čertů, Sněhurky a jejích sedmi trpaslíků a zahájení zajistila country skupina složená z žáčků školy, se kterou si všichni mohli zazpívat známé melodie.

Atmosféru mohou přiblížit i fotografie z akce.

Pro studenty ekonomického oboru byla tato zkušenost velmi zajímavá a navázali tím na mnohaletou spolupráci školy s domovem, i když obvykle jsou účastníky aktivit studenti oboru zdravotnický asistent. Od studentů třídy byly odezvy například:

„Myslím, že to byla zajímavá zkušenost. Se spolužačkou jsme seděly s jednou starou paní na terásce a vykládala nám její příběh. Odcházely jsme mnohem později, než ostatní spolužáci, ale vůbec nám to nevadilo“.
„V domově důchodců se mi líbilo, ale i přesto bych tam své blízké nikdy neposlala“.
„Chvíle, kterou jsem se seniory strávila, mě dojala“.
„Nepřál bych to nikomu, aby tam někdo skončil. Bylo to poučné“.

Jarmila Dufková

učitelka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky