Listy regionů
1Čvc/140

Půlmaraton Moravským krasem

Když se v roce 1956 členové TJ Spartak Adamov pustili do příprav běhu Moravským krasem, netušili, jak dlouhou tradici zahajují. Původní plán byl na maratónskou trať, která se během příprav zkrátila na 25 km z Adamova do Blanska a zpět. První ročník odstartoval 28. července 1957 a jeho vítězem se stal v čase 1:20:09 Drahomír Pechánek.

Historie půlmaratonské trati se píše od 21. května 1995 s ředitelem závodu Antonínem Sedlákem a vítězem Václavem Ožanou v čase 1:08:35 hod. Od tohoto ročníku se počítají následné ročníky Půlmaratonu Moravským krasem.

V letošním roce bude tedy v sobotu 30. srpna odstartován již 19. ročník Půlmaratonu Moravským krasem, který od roku 2011 pořádá občanské sdružení Sportuj s námi. Blanenský půlmaraton již není záležitostí pouze pro vytrvalostní běžce, ale tato celodenní sportovně kulturní akce má za cíl přilákat k běhání celé rodiny. Na programu jsou dětské běhy pro děti od dvou do sedmi let, letošní novinka - lidový běh na 800 metrů pro širokou veřejnost bez omezení věku, běh na 2,4 kilometru a hlavní půlmaratonská trať o délce 21,1 kilometrů. Běžci registrovaní na půlmaraton se mohou zúčastnit soutěže týmů.

Na všechny běhy se můžete registrovat osobně v Informační kanceláři města Blanska (Rožmitálova 6) nebo v Městském informačním středisku Boskovice (Masarykovo nám. 1). Pořadatelé však doporučují pohodlnou on-line registraci na www.sportujsnami.cz. Pokud se zaregistrujete do 31. července, můžete si vybrat registraci bez trička nebo s možností získat originální tričko a u půlmaratonu a běhu na 2,4 km funkční tričko Newline v dámském nebo pánském provedení. Od 1. srpna už bude možná jen registrace bez možnosti získání trička.

Všichni, kdo v sobotu 30. srpna přijdou na náměstí Republiky v Blansku, se mohou těšit nejen na běh, ale také na bohatý doprovodný kulturní program. Od 12.30 do 20.00 hodin se v programu vystřídají taneční vystoupení, vystoupení hudební skupiny Třetí zuby, koncert Ondřej Hejma & Žlutý pes. Děti se mohou těšit na skákací hrad, tvůrčí dílnu, megatrampolínu a soutěže.

Přijďte se na závěr prázdnin bavit, fandit a hlavně běhat!

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky