Listy regionů
21Srp/140

Den pro děti v Nemocnici Blansko již po páté!

Hudba, divadlo, úkoly a soutěže, aerobik, finalistky soutěže Dívka ČR 2014, ukázka zásahu hasičů, policie a záchranky, lukostřelba, trampolína nebo aquazorbing. Tyto a mnoho dalších atrakcí čekají především na nejmenší návštěvníky akce s názvem Den pro děti v Nemocnici Blansko, která se koná v sobotu 6. září 2014 od 10.00 do 17.00 hodin v areálu blanenské nemocnice. Letos se koná už po páté.

Program je opět rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce v celém areálu nemocnice. Úkoly a soutěže pro děti se letos ponesou v duchu RYCHLÝCH ŠÍPŮ a stejně jako loni na nich spolupracujeme s blanenským domem dětí a mládeže (DDM Blansko). Děti u vstupu obdrží kartu, se kterou projdou stezku rychlých šípů. Na osmi stanovištích bude na děti čekat Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček, Rychlonožka, Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš s dobrodružnými úkoly. Po jejich splnění a nasbírání všech osmi razítek dostanou děti certifikát a sladkou odměnu.

Program na pódiu:

10:00 – 11:00 VELVET BLANSKO

11:00 – 11:20 ZPÍVÁNKY S HÝBÁNKY

11:20 – 11:50 DDM BLANSKO – street dance, orientální tanec, karate

11:50 – 12:15 CVICSNAMI.CZ – zumba, aerobik

12:15 – 13:15 KAŠTÁNCI

13:15 – 14:10 DYNAMICKÁ UKÁZKA ZÁSAHU HASIČŮ – v areálu

14:10 – 15:00 POHÁDKA DIVADLA KORÁB

15:00 – 15:30 DDM BLANSKO – street dance, orientální tanec, karate

15:30 – 16:00 ŘÍŠE KOUZEL – ILUZIONISTA MAGIC-R

16:00 – 16:30 AEROBIK SHOW

16:30 – 17:00 EXHIBICE: DÍVKA ČR 2014

Na své si však přijdou nejen děti, ale i jejich rodiče! Jako každý rok proběhne dynamická ukázka zásahu hasičů. Zde bude ukázka součinnosti kompletního integrovaného záchranného systému, tedy hasičů, policie a záchranářů.

Na zábavě se budou podílet také skauti s lukostřelbou, střelbou ze vzduchovky nebo lanovými aktivitami. Nebude chybět malování na obličej, skákání na trampolíně, klouzací hrad, mýdlová dílnička, ukázka angličtiny pro nejmenší, maskování zranění žáky OA a SZdŠ Blansko a následné ošetření, elektrovozítka Segway, zumba a aerobik a samozřejmě již tradičně – jízda traktorem Fendt, mercedesem mezi traktory!

Opět přivítáme sdružení Malý strom a jejich veřejnou sbírku Pečení pro děti, která prodejem pekárenských výrobků za dobrovolnou cenu finančně podpoří nemocné, postižené či jinak znevýhodněné děti. Nebudou chybět Vodící psi (SONS) a „dovádění“ s Oblastní charitou Blansko.

Mezi novinkami v programu bude aquazorbing – věříme, že tato atrakce si získá své příznivce nejen mezi dětmi, ale i u dospělých! Poprvé se u nás představí Městská knihovna Blansko se stanovištěm úkolů a soutěží. Dalšími novými účastníky bude Klub stolního tenisu Blansko a Olympia Blansko, baseballový tým. Oba kluby připraví pro děti trenažéry ke zkoušce svých sportovních aktivit - jak stolní tenis, tak odpaliště pro baseball. Posledním nováčkem bude Kynologický klub Blansko, který zde přivítáme se všemi jejich čtyřnohými kamarády.

Snahou organizátorů akce je přiblížení nemocnice dětem jako místa, kterého se nemusí v žádném případě bát. Také rodiče oceňují, když nás mohou poznat i z jiné než profesionální stránky. A důležitým posláním Dne pro děti v blanenské nemocnici je zpříjemnit dětem vstup do nového školního roku! I letos přijali pozvání na akci naši tradiční VIP hosté, a to děti z Dětského domova v Boskovicích. Jejich přítomnost a spokojené tváře jsou pro nás tou největší odměnou a přidanou hodnotou celého dne.

Shrnutí:

Nemocnice Blansko zve v sobotu 6.9.2014 do svého areálu nejen děti, ale i rodiče a všechny, kteří se chtějí bavit! Od 10:00 do 17:00 hodin proběhne v areálu nemocnice již pátý ročník akce s názvem DEN PRO DĚTI. Bohaté občerstvení bude samozřejmě zajištěno. Vstupné činí 40,- Kč pro osoby nad 120 cm (menší mají vstup zdarma). Po průchodu vstupem jsou pro děti všechny atrakce v areálu zcela zdarma. Akce se koná za každého počasí!

Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří naši akci podpořili, a to jak finančně, materiálně, tak i nezištnou účastí. Bez takovýchto spolků, klubů, sdružení, společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován, a za to patří všem, kteří ochotně přispěli na zabezpečení programu, velké díky!

Partnery naší akce jsou:

Porsche Brno, Olman, Chrištof, Nimotech, Martek Medical, Olympus C&S, Drinkmatik, Viapharma, Optika Čížková, Steripak, DDM Blansko, Skaut Blansko, OA a SZdŠ Blansko, Oblastní charita Blansko, FPO, Hotel Olbert, Wellness Panorama, VZP ČR, Lohman & Rauscher, Pivovar Ferdinand, Cvicsnami.cz, Dívka ČR, Hellen Doron, Avon, Flamigel, Olympia Blansko, Klub stolního tenisu Blansko, Kynologický klub Blansko, SONS, Městská knihovna Blansko, Reprocentrum, Monitor, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka a Město Blansko, pod jehož záštitou naši akci již pátým rokem pořádáme!

Těšíme se na vaši návštěvu!

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky