Listy regionů
7Srp/140

Poznaňské double pro Tomáškovou

Do Poznaně jsme k dalšímu závodu AA cestovali s přáním, získat co nejvíce bodů, abychom se stále udrželi ve hře o konečné vítězství v tomto seriálu. Na místo jsme dorazili ve středu večer, po namáhavé devítihodinové cestě. Čekali jsme, že zde bude slabší konkurence, a tak nás trošku zaskočila účast vedoucího jezdce AA Itala Settima a jeho kolegy Mischiatiho.

Hned druhý den jsme se pustili do drobných úprav a celkového naladění motocyklu. Už první volné jízdy naznačily, že jsme na dobré cestě, když Romana zajela o 0.6 s lépe než byl její nejlepší čas na tomto okruhu. V pátečním volném tréninku dokázala svůj čas vylepšit na 1:45.320. V sobotní první kvalifikaci došlo k dalšímu zlepšení na 1:45.205, což nám, vzhledem k časům soupeřů dovolilo luxus vynechání druhé kvalifikace a šetření materiálu, neboť soupeři zaostávali o více jak 5s. na kolo.

Do sobotního závodu neodstartovala Romča nejlépe, ale už v nájezdu do první zatáčky byla první a pak už jen zvyšovala svůj náskok. Situaci za ní zdramatizoval Polák Bezulski, který musel absolvovat průjezd boxy za jump start, přesto však dokázal dojet a předjet Itala Settima, což nám nahrálo do karet. Romana zvítězila s náskokem 1:00.460 s. před Bezulskim , který uhájil druhé místo o 26 tisícin před Settimem. Nejrychlejší kolo zajela Romana za 1:45.152.

Nedělní závod, ač delší o jedno kolo, se tomu sobotnímu podobal jako vejce vejci i s Bezulskiho předčasným startem.Jen s tím rozdílem, že tentokrát Settima nedohnal. Romana v pohodě dojela s náskokem  56.177s., když v nejrychlejším kole zajela čas 1:44.898, což je nový traťový rekord poznaňského okruhu pro tř. moto3.

R. Tomášková:  Tento víkend se nám opravdu vydařil. Vše klapalo, jak mělo. Jsem ráda, že jsem stáhla náskok Nika Settima na pouhých osm bodů. Moc se těším na Hungaroring. Chci poděkovat všem členům svého týmu za práci kterou odvedli, sponzorům i předsedovi mezinárodní jury p. Gerhardu Ittnerovi za slova podpory. 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky