Listy regionů
12Srp/140

REPORTÁŽ BTV – Pionýrský tábor s.p. Minervy Boskovice SUCHÝ 1989

V letošním roce si připomeneme 25 let od „sametové“ revoluce v Československu. Boskovický zpravodaj přináší čtenářům od ledna vzpomínky na tento rok z pohledu celosvětového, republikového i regionálního v tištěné podobě.

Boskovická televize (BTV) se snaží hledat i filmové dokumenty z této doby. Velký ohlas u vás vzbudil fejeton Dr. Soldána natočený Dušanem Sušilem, který si vzal na mušku životní prostředí v Boskovicích v roce 1989.

V archivu KZMB se nám podařilo objevit další svědectví z této doby. Tentokrát vám přinášíme dokument z posledního „totalitního“ mezinárodního pionýrského tábora státního podniku Minerva Boskovice v obci Suchý.

Tábor byl slavnostně zahájen 4. července 1989 (vzpomenete si ještě, co to bylo za den v týdnu? ) podle tehdejších zvyklostí - nástup v pionýrských krojích, podání hlášení, projevy, vztyčení vlajky.

V dokumentu kromě zahájení uvidíte i maškarní karneval ze 16. července 1989. Více než hodinový originální záznam byl sestříhán zhruba na čtvrtinu tak, aby tam bylo vidět co nejvíce účastníků tohoto tábora.

Bohužel na záznamu není uvedeno, kdo ho natáčel. Pokud byste to věděli, napište nám, autor si určitě také zaslouží odměnu.

POZOR SOUTĚŽ!

V rámci oslav 25. výročí od „sametové“ revoluce pro vás Boskovická televize připravila soutěž. Kdo z vás se v dokumentu „Pionýrský tábor Suchý 1989“ pozná, napíše nám své jméno a stopáž dokumentu, na které se našel, bude zařazen do slosování o knihu „Boskovice – město sedmizubého hřebene“, DVD Boskovice a propagační předměty města Boskovice.

Pokud se tedy v uvedené reportáži poznáte, pošlete nám na e-mail BTV: btv@boskovice.cz, nebo předejte písemně na podatelny MěÚ Boskovice (Masarykovo nám. nebo nám. 9. května) do 30. 9. 2014 tyto informace:

Jméno a příjmení
Ve kterém čase dokumentu (stopáži) jste se poznali
Kontakt: e-mail, telefon nebo adresu
Můžete přidat i váš komentář k PT Suchý – kolikrát jste se ho zúčastnili, v jakých funkcích, největší zážitky, který den bylo 4. 7. 1989, apod. 

Budeme rádi, když si s námi zavzpomínáte a třeba i něco vyhrajete.  A při vyhlášení výsledků se můžete po 25 letech opět setkat s dalšími účastníky PT Suchý 1989.

Mgr. Martina Vašková
redaktorka BTV

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky