Listy regionů
26Srp/140

Tábor Ochotnického divadla Svitávka

V neděli 17.8.2014 odpoledne byla zastávka na náměstí ve Svitávce plná kufrů, tašek, batohů, majitelů těchto zavazadel a loučících se rodičů. Pod hlavičkou Ochotnického divadla Svitávka odjíždíme na tábor do Češkovic u Blanska. Za chvilku jsme na místě určení a hned jak jsme si rozebrali pokoje a postele, vyrazili jsme vyzkoušet odolnost hřiště. Každé z dětí si našlo nějakou zábavu. Houpačky, průlezky, pískoviště, lezecká stěna, skluzavka, trampolína, volejbal, všude samý mladý sportovec.

Přestože nám počasí dovolilo kraťasy snad jen dva dny, vylezli jsme na rozhlednu Podvrší na Veselici, cestou jsme plnili úkoly, vyrazili jsme také na přehradu do Blanska, tam jsme hledali „falešné kešky“ a vydali se po stopách pokladu v blízkém lese.

Když nás déšť nepustil ven, sešli jsme se v klubovně a o zábavu nebyla nouze. Pantomima, společenské hry, slepé puzzle, tichá pošta, slovní fotbal, scénky z Partičky, kufr, tvoření přání, taštiček na krk, papírových postaviček, maňásků, korálků, obrazů i obrázků a vrcholem tvořivých rukou byly náramky z gumiček.

No a když za náma přijeli hasiči, ukázali auto, hasící techniku, protichemický oblek a umožnili zájemcům jízdu v autě či sestřelení kuželu proudem vody, nebrala radost pod všude stříkající vodou konce, a nakonec se museli všichni utíkat převléct do suchého.

Poslední večer jsme dokázali, jako správní táborníci, rozdělat oheň z mokrého dřeva a při dohořívajícím táboráku jsme odvážně zdolali stezku odvahy. V den odjezdu, poté co jsme si zabalili věci zase zpátky do tašek , jsme si ještě zasportovali na olympiádě, dostali spoustu cen, po obědě zvedli adrenalin na hřišti a hurá do autobusu a domů.

Věříme, že se všem na táboře divadelního spolku líbilo a odnesli si spoustu zážitků a vzpomínek.

DSC_8144

Jana Tomešová, Ochotnické divadlo Svitávka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky