Listy regionů
12Zář/140

Deště posunují termín velké inlajnové premiéry blanenských ZŠ o týden

Déšť, který dorazil, se postaral o odsun zítřejších pátečních premiérových závodů blanenských základních škol v rychlobruslení na inlajnkách na novém okruhu ve Sportovním areálu Ludíka Daňka v Blansku. Místo v pátek 12. 9. budou přesně o týden později, v pátek 19. září 2014. Sprint i vytrvalostní kilometrové kolečko. Přihlášeno je už půl stovky zájemců!

Tyto nové závody i možnost dalších pravidelných tréninků pro mládež Blanenska připravuje blanenská radnice ve spolupráci s mládežnickým týmem šéftrenéra 3násobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petrem Novákem. Předpověď počasí na příští pátek už je příznivější. Pro nejúspěšnější školní tým je k premiéře připraven putovní pohár. A narodí se i oficiální rekordy blanenského inlajnového okruhu. Překonají nejrychlejší 30 - nebo i 40 km/hod.?

Inlajnový a cyklistický okruh podél břehu Svitavy v Blansku zahájil provoz pro veřejnost v plné délce letos v létě.

Z Novákovy skupiny přišla nabídka pro rodiče školou povinných kluků a děvčat z Blanska a Blanenska ke zrodu kroužku kolečkového bruslení, ledového rychlobruslení a cyklistiky v jednom. Tři zdravé sporty podle Martiny nabízejí tréninkový i závodnický adrenalin po celý rok, skvěle se doplňují. Nynější lijavce tento záměr nezmění - jen ty první blanenské inlajnové závody školáků oddalují o týden.

Víc informací mohou rodiče získat na tel. 776 359 836.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky