Děvčata BK Blansko zahajují svoji druhou sezonu

Basketbalový klub Blansko, který je zaměřený na rekreační a výkonností basketbal děvčat, zahájil týdenním soustředěním v Hustopečích, svoji druhou sezonu. Když se ohlédneme za ročníkem 2013-14 můžeme být spokojeni. Podařilo se získat pro sportování 19 děvčat do přípravky a stabilizovat kádr dorostenek. Věk nových hráček se pohybuje v rozpětí 6-15 roků. Jejich tréninky probíhají ve skupinách pod vedením tří trenérů vždy tak, aby byl brán na jejich věk ohled. V loňské sezóně dorostenky U17 překvapivě zvítězily v oblastním přeboru v konkurenci 9 družstev. O tom, že výkonnost děvčat byla na dobré úrovni, svědčil start některých, formou hostování, v ligových týmech.

Do přípravy na nastávající sezonu se zapojilo 17 hráček v kategorii výkonnostního sportu. Startovat budou pod vedením trenérů L. Buřta a P. Zouhara v oblastním přeboru dorostenek U 19, který se hraje jako sloučený se ženami. Soutěž prověří, jak na tom mladé hráčky BK Blansko jsou v porovnání se zkušenějšími soupeřkami. Třem blanenským hráčkám je umožněn start v ligových týmech Kyjova a Valosun Brno.

Nejmladší hráčky, které se na pravidelnou soutěž teprve připravují, začaly trénovat 2x týdně se začátkem školního roku. Většina se zúčastnila už na konci prázdnin soustředění, které probíhalo společně s dorostenkami v Hustopečích. Děvčata byla průběhem týdenní přípravy zaměřené na zvýšení fyzické kondice i zlepšení basketbalových dovedností, nadšená. U dětí se projevila perfektní práce trenérek K. Piňosové, L. Osičkové a L. Bezděka. Protože byly ve sportovní hale nainstalované snížené koše, můžou děvčata odehrát svoje první přátelská utkání. Tréninky mini žákyň a žákyň probíhají v úterý (16,30-18,00) a čtvrtek (15,30-17,00) ve sportovní hale, v sousedství kuželny, na Údolní ulici. Rádi na nich přivítáme všechna děvčata se zájmem o sportování.

Dobré výsledky, které BK Blansko za dobu krátkého trvání dosáhl, jsou odrazovým můstkem do budoucna. Nejen při organizování výkonnostního sportu, ale také ke sportování na rekreační úrovni. V naší činnosti máme velkou podporu MěÚ Blansko, DDM Blansko, VZP ČR, ČBE a.s. a dalších příznivců za což jim patří poděkování.

Text: Milan Ševčík, předseda BK Blansko

Foto: P. Zouhar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *