Nejlepší světlé výčepní pivo je Tas z Pivovaru Černá Hora

Pivo Tas z Černé Hory se stalo vítězem mezi světlými výčepními pivy na letošní Žatecké Dočesné. Soutěžní degustaci uspořádal ve dnech 4. 9. a 5. 9. Chmelařský institut ze Žatce.

Tas je typické české pivo charakteristické vyváženou chutí a vynikající pěnivostí. „Po napití zanechává pocit příjemné, pozvolna se ztrácející hořkosti bez drsného a svíravého nádechu,“ doplňuje charakteristiku Vlastimil Zedek, sládek Pivovaru Černá Hora. Vítězné pivo nese jméno Tase Černohorského z Boskovic, který spolu se svým bratrem Jaroslavem vlastnil pivovar na panství Černá Hora v 1. polovině 16. století.

Tradiční slavnosti chmele přinesly společnosti Pivovary Lobkowicz, do které patří i Pivovar Černá Hora, celkem šest prestižních ohodnocení. Jedná se o tři zlatá, jedno stříbrné a dvě bronzová místa. Zasloužené uznání si mohou vychutnat vedle Pivovaru Černá Hora také pivovary Protivín, Vysoký Chlumec a Klášter.

„Z výsledků hodnocení jsme opravdu nadšení, protože se nám podařilo obstát ve velké konkurenci. Odvezli jsme si opět zlato za Lobkowicz Premium Nealko, které se v posledních letech stává jedním z nejoceňovanějších nealkoholických piv v ČR,“ říká Jiří Faměra, vrchní sládek skupiny Pivovary Lobkowicz a dodává: „Hlavní radost ale máme z toho, že se opět potvrdilo, že naše piva chutnají nejen odborníkům, ale i laické veřejnosti. Lidé si v hospodách rádi dají pivo vyrobené tradičními postupy řemeslné výroby. Proto velké poděkování patří i všem našim zaměstnancům v pivovarech.“

57. ročník Žatecké Dočesné se uskutečnil ve dnech 5. a 6. září 2014. V průběhu dvou dní se soutěžní degustace zúčastnilo celkem 208 degustujících z řad laiků i odborníků, kteří hodnotili piva v jedenácti kategoriích. Úkol to byl nelehký – přihlášeno bylo 149 vzorků piv z 26 pivovarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *