Listy regionů
9Zář/140

Nemocnici Blansko ovládl Den pro děti. Už popáté

V sobotu 6. září 2014 proběhl v areálu blanenské nemocnice již pátý ročník Dne pro děti. Stejně jako předchozí ročníky, i ten letošní vyšlo počasí po předchozích deštivých dnech na jedničku. Takřka letní teploty a obloha bez mráčku v kombinaci s bohatým programem jak na pódiu, tak i v celém areálu nemocnice přilákaly téměř dva tisíce návštěvníků.

Tak jako každý rok, i letos byl program opět rozdělen mezi vystoupení na pódiu a atrakce a stanoviště v celém areálu nemocnice. Děti procházely Stezkou rychlých šípů, kterou nám pomohl připravit Dům dětí a mládeže Blansko. Plnily úkoly na stanovištích Mirka Dušína, Jarka Metelky, Jindra Hojera, Červenáčka, Rychlonožky, Dlouhého Bidla, Štětináče a Bohouše. Po splnění úkolů a nasbírání všech osmi razítek dostaly děti certifikát a sladkou odměnu.

Na pódiu se vystřídala pohádka divadla Koráb, ukázky činností Domu dětí a mládeže a Oblastní charity Blansko, zahrály zde oblíbené kapely Kaštánci a Velvet a závěr programu korunovalo vystoupení kouzelníka a následně finalistek Dívky ČR 2014.

Tradičně nechyběli blanenští hasiči, kteří si pro děti krom statické ukázky techniky nachystali i dynamickou ukázku, při níž hasili hořící vůz. Propojeni se zdravotnickou záchrannou službou ukázali malým i velkým návštěvníkům jak ve skutečnosti spolupráce těchto složek záchranného systému funguje. Nechyběla ani Městská policie Blansko a Policie ČR se svou technikou.

Poprvé se v areálu představil Klub Matýsek, Městská knihovna Blansko, Klub stolního tenisu Blansko, Olympia Blansko, baseballový tým a Kynologický klub Blansko se čtyřnohými kamarády. Velký úspěch sklidila úplně nová atrakce, a to aquazorbing! Získala si příznivce nejen mezi dětmi, ale i u dospělých!

Podruhé se účastnila OA a SZdŠ Blansko, jejíž žáci maskovali dětem různá zranění, která pak učili ošetřovat. Ukázka správné techniky první pomoci byla dětmi i rodiči velice vítaná. Žákům školy patří extra poděkování za dopomoc při zajištění průběhu celého dne!

Účast charitativního spolku Pečení pro děti, který na naší akci nasbíral téměř pět tisíc korun, nás teprve těší! Komu výtěžek letošní sbírky poputuje? Lindě, sedmileté holčičce s diagnózou autismus s psychomotorickou retardací. Za Lindu i dámy z Pečení pro děti velice děkujeme všem, kdo si pečivo zakoupili a podpořili tím dobrou věc|!

Každoroční účast našich VIP hostů - dětí z Dětského domova Boskovice - je pro nás obzvlášť ctí.

Všem, kteří se na realizaci tohoto dne podíleli, velice děkujeme. Děkujeme i rodičům a jejich dětem za přízeň a stále větší zájem o naši akci. Právě počtem účastníků nám rok od roku dokazují, že akcí pro děti není nikdy a nikde dost, ani na tak netradičním místě jako je nemocnice. Vaše rok od roku stoupající účast je ta nejlepší odměna za dřinu, kterou uspořádání takové akce představuje a již dnes můžeme vás všechny pozvat na šestý ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko, který se bude konat v sobotu 12.9.2015!

Děkujeme všem sponzorům a partnerům! Velice si vážíme jejich podpory, ať už finanční, materiální nebo nezištnou účastí. Bez takovýchto spolků, klubů, sdružení, společností a institucí by těžko mohl být podobný projekt realizován.

Partnery naší akce jsou:

Porsche Brno, Olman, Chrištof, Nimotech, Martek Medical, Olympus C&S, Drinkmatik, ViaPharma, Optika Čížková, Steripak, DDM Blansko, Skaut Blansko, OA a SZdŠ Blansko, Oblastní charita Blansko, Květinové studio Kristýna, FPO, Hotel Olbert, Wellness Panorama, VZP ČR, Lohman & Rauscher, Pivovar Ferdinand, Cvicsnami.cz, Dívka ČR, Mikada, Klub Matýsek, Hellen Doron, Avon, Flamigel, Olympia Blansko, Klub stolního tenisu Blansko, Kynologický klub Blansko, SONS, Městská knihovna Blansko, Reprocentrum, Monitor, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka, Studio Audiovisual a Město Blansko, pod jehož záštitou jsme naši akci již pátým rokem uspořádali.

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky