Listy regionů
2Zář/140

Půlmaraton Moravským krasem 2014 s rekordní účastí běžců!

Občanské sdružení Sportuj s námi, pořadatel Boskovických běhů, se v roce 2011 ujalo pořádání Půlmaratonu Moravským krasem. Od začátku se snažilo tuto akci vyhraněnou pro vrcholové běžce přeměnit na sportovně kulturní akci pro všechny a zejména pro rodiny s dětmi.

Tento záměr se podařilo naplňovat rozšířením nabídky tratí. K hlavní trati půlmaratonu (21,1 km) a městskému běhu (letos 2,4 km) se loni přidaly dětské běhy a v letošním 19. ročníku byl novinkou Lidový běh na 800 metrů. Toho se také zúčastnili patron celé akce, místostarosta města Blanska Jiří Crha a také náměstek hejtmana JMK Stanislav Juránek. Největší raritou ale určitě bylo zdolání této trati celou svatbou!

V hlavním koncertu v Blansku vystoupil Ondřej Hejma & Žlutý pes, na jeho vystoupení v průběhu programu navázala boskovická kapela Třetí zuby.

Hlavní závod byl odstartován v 16.00 hodin a mezi favority patřili keňští běžci, Daniel Orálek, Jan Kohut, Lukáš Olejníček a další. Konečné pořadí tedy nebylo velkým překvapením, kromě umístění Jana Kohuta, který doběhl do cíle v čase kolem 2,5 hodiny, což nasvědčuje tomu, že se na trati muselo udát něco nečekaného.

Letos nebyl překonán žádný časový rekord, ale byly překonány snad všechny účastnické rekordy.

Do letošního 19. ročníku Půlmaratonu Moravským krasem se registrovalo on-line 1 600 běžců, dalších 67 se registrovalo přímo na místě v den závodu.

Do jednotlivých běhů potom skutečně nastoupil tento počet běžců: Dětské běhy 153, Lidový běh na 800 metrů 72, Městský běh na 2,4 km 141 a na hlavní trať půlmaratonu vyběhlo 1 122 (!) běžců. Celkový součet je tedy 1 488 běžců.

V hlavním závodě se neztratili ani běžci z Boskovic. V kategorii žen 35-44 let obsadila Kateřina Ryšávková 3. místo, v kategorii mužů 50-59 let obsadil Radek Sedlák z týmu Auto RZ 2. místo a tým Auto RZ Boskovice obsadil v Týmovém běhu také 2. Místo. Blahopřejeme.